Tenisz: már ötvenszer győzött idén Simona Halep

Továbbra is bombaformában játszik Simona Halep: a 22 éves konstancai teniszező a Szófiában zajló Bajnokok-tornáján két győzelmmel vezeti a Serdika csoportot. Halep szerda esti áldozata Alize Cornet volt, akit 6-4, 6-4-es eredménnyel győzött le.

Az első fordulóban Anasztaszija Pavljucsenkova bánta a román teniszező jó formáját, aki idén már 50-szer hagyhatta el győztesen a pályát. Nála jobb mutatókkal 2013-ban csak Serena Williams, Agnieszka Radwanska és Petra Kvitova rendelkezik.

A Cornet elleni győzelmével Simona Halep bebiztosította helyét a torna elődöntőjében is, ahol a másik csoport második helyezettjével csap össze.

Mint korábban írtuk, Halep idén öt tornagyőzelmet tudhat magáénak, a nürnbergi, a s'Hertogenbosch-i, a budapesti, a New Haven-i és a moszkvai győzelemnek köszönhetően karrierje legjobb helyezését, a 14. helyet foglalja el a női világranglistán.