El Clasicó: a Barcelona kiütötte a Real Madridot

A címvédő FC Barcelona jutott a labdarúgó spanyol Király Kupa döntőjébe, mivel az elődöntő szerdai visszavágóján 3-0-ra győzött a nagy rivális Real Madrid otthonában.

A párharc február 6-án rendezett első mérkőzése 1-1-es döntetlennel zárult. A visszavágó első félidejében nem született gól, majd a második felvonás elején Luis Suárez szerzett vezetést a vendégeknek, akik a 69. percben Raphael Varane öngóljával, majd három perccel később Suárez büntetőjével eldöntötték az El Clásicót.

Ez volt a két csapat 240. egymás elleni tétmérkőzése, ötven döntetlen mellett a Real Madrid és immár a Barcelona is 95 győzelemmel rendelkezik.

A 2017 májusában kinevezett Ernesto Valverde századik alkalommal irányította vezetőedzőként a katalánokat, mérlege 68 siker, 23 döntetlen és kilenc vereség.

A címvédő Barcelona korábban negyvenszer volt döntős a Király Kupában, harmincszor nyert, köztük a legutóbbi négy kiírásban. Az idei finálét május 25-én rendezik.

A két csapat legközelebb szombat este találkozik egymással, a bajnoki rangadóra ugyancsak Madridban kerül sor.

Spanyol Király Kupa, elődöntő, visszavágó:
Real Madrid-FC Barcelona 0-3 (0-0), továbbjutott: az FC Barcelona 4-1-es összesítéssel
Valencia–Real Betis (az első mérkőzésen: 2-2), a visszavágót csütörtökön játsszák