Hargita megyei kulturális pályázatok: csaknem egymillió lej támogatást osztottak szét
Csaknem egymillió lejes keretösszeg állt Hargita Megye Tanácsának rendelkezésére, hogy pályázati úton szétossza a megye három térségének kulturális intézményei között.
A pályázatok elbírását követően 82 nyertes pályázatot hirdetett ki három kulturális intézmény. Egy pályázat maximum 15 ezer lej támogatásban részesülhet – írták a kulturális támogatásokról szóló megyei tanácsi közleményben.
A csíki egyesületek a Hargita Megyei Kulturális Központnál pályázhattak. Itt harminc egyesület részesül támogatásban. Többek között a csíkszeredai Csűrdöngölő szervezését, a Csíkszentdomokosi Rezesbanda felszerelését és képzését, a Madéfalvi Hagymafesztivált, és a csíkszentkirályi Bakalja Kaszálókalákát is támogatják. Emellett több néptáncegyesület nemzetközi fellépéséhez is hozzájárulnak.
Udvarhelyszéki egyesületek a Hargita Megyei Hagyományőrzési Forrásközpontnál jelentkezhettek, ahol szintén harminc nyertest hirdettek. Olyan eseményekhez sikerült hozzájárulniuk, mint a Nemzetközi Fúvóstalálkozó, amely idén kapcsolódott az Ugron-kastélyban megszervezett Kastélynapokhoz. De támogatást nyert a Nagygalambfalvi Fúvószenekar nyári tábora és a dráMA kortárs színháztalálkozó.
A Gyergyószárhegyi Kulturális és Művészeti Központ fogadta a Gyergyó-térségi egyesületek támogatási igényét, amelyből 22 elképzelést támogatnak. Többek között támogatásban részesül a gyergyószentmiklósi Örmény Művészeti Fesztivál, a Hóvirág Néptánctalálkozó, vagy a Domokos Pál Péter Dalkör 35. jubileumi ünnepsége.
„Úgy döntöttünk, a kulturális intézményeinket hatalmazzuk fel ennek a programnak a lebonyolítására, ugyanis közelebb vannak a térségek egyesületeihez és az általuk szervezett eseményekhez. Még ha nehéz idők is következnek, a kultúra továbbra is fontos része a közösség életének, és minden erőfeszítést meg fogunk tenni annak érdekében, hogy a kulturális eseményeket továbbra is támogassuk. Köszönöm Ferencz Angéla, Bartalis Izabella és Kolcsár Béla vezetők, valamint az intézmény munkatársainak tevékenységét. Nekünk az a dolgunk, hogy kulturális intézményeinken keresztül olyan környezetet teremtsünk, ahol időtálló szellemi termékek születhetnek és a múlt értékeit sem hagyjuk elveszni” – mondta el Bíró Barna-Botond, Hargita Megye Tanácsának elnöke.
CSAK SAJÁT