Valóra vált Hitchcock filmje: madarak szálltak meg egy kisvárost
Hitchcock Madarak című klasszikusa vált valóra egy argentin kisváros lakói számára. Az Atlanti-óceán partján fekvő Hilario Ascasubi szokatlan „invázióval” néz szembe.
Alfred Hitchcock brit rendező egyik klasszikus filmjére emlékeztető, szokatlan „invázióval” néznek szembe egy argentín kisváros lakói – írja a Reuters. Több ezer madár szállta meg a Hilario Ascasubi nevű települést, de az 1963-as filmmel ellentétben ezúttal papagájokról van szó.
A biológusok a környező hegyekben történő erdőirtásokhoz kötik a szokatlan jelenséget, a helyzet pedig egyre súlyosabbá kezd válni, hiszen a madarak megrongálják a város villanyvezetékeit, ami időnként áramkimaradásokat okoz. A helybéliek elsősorban az erős zajra és mocsokra panaszkodnak.
„A dombokon lévő erdők eltűnnek, és ez arra készteti a papagájokat, hogy sokkal közelebb jöjjenek a városokhoz élelemért, menedékért és vízért” – magyarázta Daiana Lera biológus. Arra is rámutat, hogy Argentína az évek során elvesztette erdős területeinek nagy részét, így nem csoda, hogy Hilario Ascasubiba a papagájok az utóbbi években fokozatosan kezdek „beszokni”, leginkább ősszel és télen keresnek menedéket. A helyiek becslése szerint időnként tíz papagáj is jut egy emberre a városban.
Resulta que un pueblo de la provincia de Buenos Aires está tomado por loros barranqueros. Miren esta imagen: parece Hitchcock bonaerense.
— Jason Mayne (@MayneJason) July 8, 2024
El pueblo se llama Hilario Ascasubi y viven unas 7 mil personas. Creen que hay 70 mil loros.
(Sigue) pic.twitter.com/mY1Q8ILCzH
A közösségi médiában megosztott képeken több száz madár látható egyetlen képkockán, amint villanyvezetékeken vagy oszlopokon ülnek, vagy Hitchcock híres filmjének jeleneteire emlékeztető rajokban repülnek a kisváros felett.
A helyiek már többféle módszerrel próbálkoztak a madarak elriasztására, a hangos zajoktól kezdve az éjszakai lézerhasználatig, de semmi sem vált be. „El kell kezdenünk helyreállítani a természetes környezetünket” – hangsúlyozta a biológus, és mint fogalmazott, “amíg ez nem történik meg, olyan stratégiákon kell gondolkodnunk, amelyek lehetővé teszik, hogy a lehető legnagyobb harmóniában éljünk a városainkban a madarakkal.
CSAK SAJÁT