banner_WcGrRqIF_eurot_Anyasagi_webb_2024-10-15_970x250.png
banner_Vs7ERmQb_eurot_Anyasagi_webb_2024-10-15_728x90.png
banner_saW4mTn2_eurot_Anyasagi_webb_2024-10-15_300x250.png

Ezekben az európai fővárosokban korlátozták vagy tiltották be a bérelhető elektromos rollereket

Az utóbbi időben több európai főváros is korlátozásokat vezetett be, illetve betiltotta az elektromos rollerek bérlését azzal az indokkal, hogy azok veszélyesek a gyalogosokra és a közlekedésre. Romániában Konstanca az első város, ahol visszavonták két olyan cég működési engedélyét, amelyektől elektromos rollereket kölcsönözhettek a városban élők.

Fotó: Kiss Gábor

Párizs az első európai főváros, amely szeptember 1-jétől betiltotta a rollerek bérlését, miután a város polgárainak 89 százaléka is egyetértett a tiltással. A párizsi elektromos robogókölcsönző cégeknek, a Lime-nak, a Dottnak és a Tiernek a megszabott határidőig van ideje arra, hogy az összes rollert begyűjtse a városban. A város lakói úgy vélik, hogy ezek az eszközök „zavarják” a gyalogos- és a közúti közlekedést. Szeptember 1-je után csak azok közlekedhetnek elektromos rollerrel a városban, akik már megvásárolták az eszközt.

Koppenhága 2020-ban betiltotta a rollerek bérlését, de egy évvel később bizonyos feltételek mellett mégis engedélyezte. Aki bérelni akar, annak sisakot kell viselnie, és nem szabad a belvárosban parkolnia.

Londonban azoknak, akik elektromos rollert akarnak bérelni, 18 év felettinek kell lenniük és jogosítvánnyal kell rendelkezniük. Csak olyan cégek (Dott, Lime és Tier) lehetnek jelen, amelyek megfelelnek bizonyos biztonsági előírásoknak, például 25 km/óra a megengedett sebességhatár. Az iam Bristol, egy brit civil szervezet jelentése szerint, amely többek között a közúti közlekedés javításával foglalkozik, 2022-ben 1352 baleset történt elektromos rollerek miatt a városban.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?