banner_iN7jIpst_CA_webbanner_970x250.gif
banner_dRprRixD_CA_webbanner_728x90.gif
banner_Uh7uQhAd_CA_webbanner_300x250.gif

Amerikai gépek bombázták az Iszlám Állam líbiai állásait

Az amerikai légierő gépei először hajtottak végre támadást a líbiai Szurt városában az Iszlám Állam állásai ellen – jelentette be az észak-afrikai ország egységkormánya. Fajez al-Szarrazs miniszterelnök azt mondta: a dzsihadisták súlyos veszteségeket szenvedtek el a támadás következtében.

Az amerikai védelmi minisztérium közlése szerint a támadásokat azután hajtották végre, hogy felkérést kaptak a líbiai egységkormánytól. Az Egyesült Államok légiereje a légicsapásokkal a líbiai egységkormány erőit támogatta, amelyek igyekeznek felszámolni az Iszlám Állam líbiai fellegvárát.

A líbiai kormányerők még májusban indítottak műveletet Szurt visszafoglalására, melyet a dzsihadisták 2015 júniusa óta tartanak ellenőrzésük alatt. A város elvesztése hatalmas veszteséget jelentene a terrorszervezet számára. 

Kimaradt?