Erdélybe jön a holland áruházlánc

Már elkezdődött azoknak a munkatársaknak a toborzása, akik a kolozsvári áruházban fognak dolgozni.  

Rövidesen megnyitja első romániai áruházát az Action, adta hírül az economedia.ro. Az üzlet Kolozsváron lesz, a munkatársak toborzása folyamatban van. Az áruház megnyitására az év második felében kerül majd sor, rövid időn belül pedig egy másik követi majd, Bukarestben.Szaporodnak a multik áruházai Erdélyben is | Fotó: action.nl

„Első alkalommal lép be egy év alatt két piacra az Action. Svájcnak és Romániának rövidesen része lesz az Action verhetetlenül alacsony áraiból és folyamatosan megújuló árukínálatából” – kürtölte világgá a cég a Linkdin platformon keresztül.

A nem élelmiszer jellegű termékeket (lakberendezési termékek, tisztítószerek, kozmetikumok, játékok, ruházati cikek stb.) áruló kiskereskedelmi vállalat tavaly jelentette be, hogy megjelenik a romániai piacon. Az Action első számú versenytársai a lengyel Pepco és a német Tedi üzletláncok lesznek.

Az Action egy viszonylag fiatal kiskereskedelmi vállalat, 1993-ban alapították Hollandiában. Az elmúlt években a cég elképesztő ütemben terjeszkedett, csak tavaly 352 új üzletet nyitott. Az Action jelenleg közel 2700 áruházat működtet Európa-szerte, dolgozóinak száma meghaladja a 80 ezret.   

Kapcsolódók

Kimaradt?