December közepén nyit az új borszéki gyógyfürdő

Tizenkét évnyi tervezés és építkezés után december 15-én megnyitja kapuit a FONTANA Borszéki Gyógyfürdő. A részletekről hétfőn sajtótájékoztató keretében számoltak be.

Hamarosan fogadhatja a gyógyulni, felüdülni vágyókat Borszék legjabb turisztikai létesítménye a „Fontana” névre keresztelt gyógyfürdő-központ. Az erről szóló sajtóeseményen Mik József polgármester kiemelte: a munkálatok 12 éve egy fáradságos és kihívásokkal teli időszak volt, mostanra viszont közel van ennek az álomnak a megvalósítása, amely az üdülőhely turizmusának újjáéledéséhez fog vezetni.

„Nem beszélhettünk Borszéken a turizmus fellendítéséről a kezelőbázis újraindítása nélkül. Ezért döntöttünk úgy, hogy olyan polgármesteri hivatal leszünk, amely jelentős energiát és erőforrást fektet a turizmusba” – hangsúlyozta a városvezető. Hozzátette: ennek a döntésnek az eredménye, hogy többek között megépült a sípálya, a nyári bobpálya és most elkészült „az ország egyik legszebb” gyógyközpontja is. Fotók: Keresztes Zoltán

„A polgármester és csapata által tanúsított ambíció egészen különleges és példaértékű mindannyiunk számára” – jelentette ki a Barti Tihamér. Hargita Megye Tanácsának alelnöke. Kiemelte: a borszéki sikertörténet a bizonyítéka annak, hogy a polgármesteri hivataloknak fel kell vállalniuk azokat a kihívásokat, amelyeket a magánszektor nehezebben tud teljesíteni. A politikus szerint a borszéki gyógyfürdő indulása garantáltan az országos turizmus térképére helyezi Hargita megyét, hiszen olyan sokrétű szolgáltatást tud nyújtani, ami egyedinek számít a régióban.

Teljes körű szolgáltatás

A Fontana koncepciójáról és az általa kínált szolgáltatásokról Alecsandru-Ionuț Blandu, a gyógyfürdő beüzemelését felügyelő Kronstadt Hospitality Expert tulajdonosa beszélt. Mint hangsúlyozta, egy teljes körű szolgáltatást nyújtó gyógyfürdőről van szó, amelyben a hagyományos és a modern terápiás folyamatok egyaránt helyet kapnak. 

„Romániai szinten egyedinek számít az alpesi növényeken és gyógynövényeken alapuló terápiák egyvelege, amelyek teljes mértékben összhangban vannak a környező természettel. A felhasznált olajok, gyógynövények, sók, illóolajok, a különböző krémek és iszapos kezelések egy olyan gyógymenüt kínálnak, amely elsősorban a megelőzés szempontjából nagyon hatékony. Legyen az ízületi probléma, hátfájás, reuma, hegyi séta vagy síelés utáni fáradság, az egész test profitálni fog a Fontana programból. Minden korosztálynak szólnak szolgáltatásaink, a legfiatalabbaktól az idősekig” – részletezte a konzulens cég vezetője.

Hozzátette: a létesítmény elindításához lényeges folyamatok zajlanak ebben az időszakban. Az irányítási és beléptető rendszerek tesztelését végzik, ugyanakkor folyamatban van a hivatalos weboldal elkészítése román, magyar és angol nyelven. Mindezek mellett a szolgáltatás-csomagok kialakítása is utolsó szakaszába érkezett, illetve november 10-től elkezdődik a személyzet képzése Románia egyik legjobb spa-trénerével. 

„A Fontana erősségei a román, német és magyar termékek keveréke, a rendkívül kidolgozott terápiák, balneo, fizio- és kinetoterápiás felkészültséggel rendelkező terapeuták, változatos és hatékony berendezések" – zárta Alecsandru-Ionuț Blandu.

A sajtótájékoztatón elhangzott, hogy vonzóvá szeretnénk tenni a létesítményt a családosok számára is, ezért az elképzelések szerint a 6 éven aluli gyerekek díjmentesen léphetnek a fürdőbe. A belépők ára 50-100 lej között váltakozik majd, attól függően, hogy 3 órás, 6 órás vagy egész napos jegyet váltanak ki az érdeklődők. A szakrális fürdő, kis kapacitása miatt és az élmény biztosítása érdekében pótdíj kifizetése esetében lesz használható.

 A 9 millió eurós beruházásból elkészült Fontana gyógyfürdő és wellness-központ építése 2011-ben kezdődött, a finanszírozás nagy részét a Regionális Fejlesztési Minisztérium biztosította, amely 13,5 millió lejt különített el erre a célra. Közel másfél évvel a munkálatok megkezdése után minden állami költségvetésből származó finanszírozás megszűnt, végül 2016-ban 13 millió lejes banki hitelt vett fel az önkormányzat, ehhez társultak a Turisztikai Minisztériumtól, Hargita Megye Tanácsától és a helyi költségvetésből származó források. A létesítmény egy kezelőközpontot és egy wellnessközpontot foglal magában, amelynek területe 2900 négyzetméter, és nyáron napi 1000, télen 700 pedig fő befogadására alkalmas.

banner_IQYcRuKP_eurot_MagyarIgazolvany_web_2024-11-15_300x250.png
banner_C0oT6SvR_eurot_MagyarIgazolvany_web_2024-11-15_970x250.png
banner_M68UqZcM_eurot_MagyarIgazolvany_web_2024-11-15_728x90.png

Kapcsolódók

Kimaradt?