Nyolcvanmillió eurós kárt okoztak az illegális fakivágások

Nyolcvan millió eurós kárt okoztak az államnak a 2010-2013 közötti illegális fakivágások – derül ki a számvevőszék jelentéséből. A hatóságok eközben csak 14 millió euró értékben szabtak ki bírságot törvénytelen erdőkitermelésért.

Az Antena3 által szombaton idézett jelentés szerint Románia erdőállománya a négy év alatt az ország területének 32 százalékáról 27,33 százalékra csökkent. Az elmúlt huszonöt évben, elsősorban a visszaszolgáltatások 1991-es beindítása óta közel három millió hektár erdőnek veszett nyoma.

Az illegális fakivágások 2005-ben öltötték a legnagyobb méretet. Akkor összesen 20 millió köbméter fát vágtak ki törvénytelenül, azóta az évi átlag kétmillió köbméter. Tavaly 16 ezer hektár erdőt szolgáltattak vissza tulajdonosaiknak vagy örököseiknek.

banner_8pTgRJfW_valasztasi hirdetes maszol.jpg
banner_tKxab5t4_970x250 px.png
banner_HD7Jym8I_728x190 px.png

Kapcsolódók

Kimaradt?