A cég szerint a funkció legfőbb célja, hogy a felhasználók ne a másik ember fotója, hanem a személyisége alapján akarjanak megismerkedni egymással.
A Blind Date nevű funkció használatához elsőként a felhasználóknak néhány kérdésre kell válaszolniuk. A válaszok alapján a rendszer olyan partnert ajánl csevegésre, aki a válaszai alapján passzolhat a másikhoz.
Ha ez megvan, a felek egy privát, időzítővel ellátott chatszobába jutnak, ahol csak a feleletválaszolós kérdésekre adott válaszok alapján fogják tudni megismerni a másikat. A TechCrunch szerint néha meglehetősen bugyutának tűnő kérdésekre kell válaszolni, például, hogy „Ketchupot teszek a ...-ra”, vagy, hogy „Rendben van, ha ... alkalommal veszek fel egy pólót mosás nélkül”. Ha lejár az időkeret, a két fél megnézheti a másik profilját, a többi pedig már csak rajtuk múlik.
A Tinder szerint ez a funkció jobban mintázza a Z generáció randizási szokásait. A tesztek szerint a funkciót használók esetében 40 százalékkal több az egyezés, mint azoknál, akik a Tinder más funkcióját használják.
Az androidos eszközt használók itt, az iPhone-osok pedig itt nézhetik meg, hogy a Tinder app legfrissebb verziója van-e a készülékükön.
CSAK SAJÁT