Kutatás: vonzóbbnak látják a nők a maszkot viselő férfiakat

Mindkét nem tagjainak megjelenésén javít a maszkviselés, de a férfiak kék sebészi maszkban nyújtják az igazán vonzó látványt  a Cardiffi Egyetem kutatói szerint. Míg a járvány előtti időszakban a betegséggel azonosította a legtöbb ember a maszkviselést, az előítéletes tézist jócskán átírta az elmúlt két év, hiszen mostanra szokássá vált, hogy foglalkozástól, nemtől, lakhelytől és kortól függetlenül mindenki maszkot hord, írja a divany.hu portál.

A Cardiffi Egyetem kutatásában pőre arcú, textilmaszkot, kék sebészi maszkot viselő, illetve arcuk egy részét könyvvel eltakaró férfiak fotóját mutatták meg a nőknek. A fedetlen arcúaknál vonzóbbnak értékelték a maszkviselő férfiakat, köztük is azokat, akik kék maszkot viseltek.

Fotó: Adobe Stock

A változás hátterében evolúciós pszichológiai okok állhatnak: most már nem kapcsoljuk a betegség képzetét a maszk látványához. Lehet ugyanakkor az is a jelenség oka, hogy az elfedett száj és arc révén a figyelem a tekintetre irányul, a szemek kiemelése által válhat vonzóbbá egy arc.

Az ember nem csupán vonzóbb lesz a maszk viselésétől, vannak további előnyei is a koronavírus elleni védekezés legfontosabb eszközének. Az első természetesen az, hogy nem kapja el a betegséget – és nemcsak a koronavírust, de az influenzát, vagy a jelenleg keringő számtalan más légúti betegség egyikét sem. Télen ráadásul a maszk melegít is: a fázósok számára külön jó hír, hogy végre nem kell azon gondolkodniuk, hogyan takarják el orrukat vagy arcukat, nem kell sálba csavarniuk a fejüket.

Még egy plusz pszichológiai előnye is lehet annak, ha ki-ki maszkban végzi el mindennapi teendőit: aki maszkot visel, az komolyan veszi a járványügyi intézkedéseket, számít neki mások egészsége, törődik közvetlen környezetével és magával is. Ez újabb pluszpontot jelenthet a maszkviselés mellett.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

 

Kapcsolódók

Kimaradt?