Hatezer éves erdélyi temetőre bukkantak, különös temetkezési szokást fedeztek fel Nagyiklódon
Különleges temetkezési szokás bizonyítékait azonosították egy 6 ezer éves erdélyi temetőben, amelyről még a Live Science is beszámolt. A nagyiklódi feltárás bizonyítja, hogy a helyiek a halottakat úgy temették el, hogy fejükhöz vagy lábukhoz urnákat helyeztek, amelyek a túlvilágra szánt áldozatok lehettek.
A kutatók egy kolozsvári építkezést megelőző feltáráson bukkantak a leletekre. Azt nem tudni biztosan, hogy az edényekben mi volt, de feltételezhető, hogy étel vagy ital. A 930 négyzetméteres temető mellett két települést is felfedeztek, az egyik a neolitikum korából származik, és nagyjából 6 ezer éves, a másik pedig kelta, és mintegy 2200 éve épült a korábbi épületekre, írja az ng.24.hu portál.
A későbbi elemzések felfedik majd az elhunytak nemét és életkorát, illetve hogy szenvedtek-e valamilyen betegségben. Paul Pupeză, az Erdélyi Történeti Múzeum munkatársa szerint az ott nyugvók történetét fel kell tárni és el kell mesélni.
Az újkőkori településen a házakat fából készült fallal erősítették meg. A régészek egy vermet is találtak, amelyet előbb étel tárolására, majd hulladéklerakóként használtak.
CSAK SAJÁT