Depresszióval küzdenek a fiatalok

Az Európai Unióban 2019-ben több mint 14 millió 15-29 év közötti fiatalnak volt mentális egészségügyi problémája, 2022-ben pedig a 13-28 éves fiatalok 36 százalékának voltak depressziós tünetei – derül ki az Országos Közegészségügyi Intézet által ismertetett adatokból.

Minden évben október
1-jén tartják az Európai Depresszióellenes Napot, hogy felhívják a figyelmet a betegségre, jobban megértessék a depressziónak az emberek életére gyakorolt hatását, és hogy küzdjenek a depresszióban szenvedők megbélyegzése és megkülönböztetése ellen. A segítségkérés és a megfelelő kezelés alapvető a mentális betegség leküzdésében, és jelentős hatással van az egyén életminőségére, tájékoztat a HotNews.

Illusztráció: Pexels

Az adatok szerint a 13 és 28 év közötti fiatalok 36 százalékának voltak depressziós tünetei 2022-ben. Európában az öngyilkosság a második vezető halálozási ok a fiatalok körében a közúti balesetek után. Az EU-ban a fiatalok csaknem fele (49%) panaszkodott a mentális egészségügyi ellátás elégtelenségéről szemben a felnőtt lakosság 23%-ával. Tízből egy serdülőnél a közösségi hálózatok problémás használatának jelei mutatkoznak.
A fiatalok mentális egészségének védelme az EU és tagállamai számára prioritás. Arra kell összpontosítani, hogy hogyan lehet jobban kezelni a fiatalok sajátos igényeit, például az alábbi intézkedések révén:

  • Az élet- és munkakörülmények javítása;

  • a fiatalok mentális egészségügyi ellátáshoz való hozzáférésének megkönnyítése;

  • a mentális egészség fiatalokra gyakorolt hatásával kapcsolatos kutatások ösztönzése;

  • a megbélyegzés elleni küzdelem;

  • a bevált gyakorlatok cseréje az uniós országok között;

  • a biztonságosabb és egészségesebb digitális tér előmozdítása, beleértve a gyűlölet, az

  • erőszak és a visszaélések elleni küzdelmet a médiában és a közösségi médiaplatformokon.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

 

Kapcsolódók

Kimaradt?