Az emlékeztető védőoltások a beadás után két hónapig nagyon hatékonyak a koronavírus közepes és súlyos tünetei ellen

Az amerikai járványügyi és betegségmegelőzési központ (CDC) pénteken közzétett tanulmánya szerint a Pfizer–BioNTech és a Moderna koronavírus elleni emlékeztető védőoltásai nagyjából négy hónap után kezdenek el veszíteni a hatékonyságukból, ugyanakkor még azután is jelentős védelmet nyújtanak a súlyos fertőzéstől – összegezte a leírtakat a The Washington Post cikke alapján a hvg.hu portál.

A lap beszámolója szerint a kutatók azt találták, hogy az emlékeztető védőoltások a beadás után nagyjából két hónapig nagyon hatékonyak voltak a koronavírus közepes és súlyos tünetei ellen. A vizsgálatok során az is kiderült, hogy a hatékonyságuk négy hónap után csökkenni kezdett, így a jövőben valószínűleg újabb oltásokat kell majd felvenni. A WHO ugyanakkor korábban azt közölte: nem az újabb védőoltások segíthetnek leszámolni a járvánnyal.

Fotó: Unsplash

Az oltás védettségének felépülése után 91 százalékos volt a védettség a kórházba kerülés ellen, négy hónap elteltével már csak 78 százalékos. Több mint öt hónap elteltével a védelem 31 százalékosra esett vissza, ugyanakkor a szakemberek megjegyezték, hogy ez az eredmény pontatlan lehet, mivel erről egyelőre kevés adat áll rendelkezésre. A CDC szerint az omikron variáns miatt a két adag oltás által biztosított védettség szintje csökkent, ám a harmadik oltás nagy lökést adhat az immunrendszernek a védekezéshez. Az amerikai járványügyi központ hangsúlyozta, hogy az eredeti koronavírus ellen kifejlesztett vakcinák még mindig hatékony védelmet nyújtanak az új variánsok ellen.
16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT
 
banner_IQYcRuKP_eurot_MagyarIgazolvany_web_2024-11-15_300x250.png
banner_C0oT6SvR_eurot_MagyarIgazolvany_web_2024-11-15_970x250.png
banner_M68UqZcM_eurot_MagyarIgazolvany_web_2024-11-15_728x90.png

Kapcsolódók

Kimaradt?