Vaskerítéssel védik a román egyesülés emlékművét Gyulafehérváron

A városvezetés célja, hogy az emlékmű „szép legyen, és ne irkáljanak rá”. Csak különleges alkalmakkor, koszorúzási ünnepségekre nyitják meg.

A Gyulafehérváron található egyesülés emlékművet a helyi közigazgatás vaskerítéssel keríti el, és megtiltja a megközelítését, számol be az Alba24.
A tér, amelyet a városháza elkerít, korábban a gyerekek nyári játszótere volt, és onnan fotózkodtak a turisták.Látványterv: Gyulafehérvár Önkormányzata
Claudiu Nemeș, a közterület adminisztrációs osztályának frissen kinevezett ügyvezető igazgatója a helyi lapnak elmondta, hogy a döntést a városháza vezetőségének szintjén hozták meg. Konkrétan Nemeș azért hozták, hogy a jövőben az emlékmű „szép legyen, és ne irkáljanak rá”.
Ezentúl csak a politikusok férnek majd közel az emlékműhöz, egy kis kapun keresztül.

A 22 méter magas, 1350 tonnás emlékmű négy egymással szembefordított keresztből áll, amelyek csúcsai boltívesen egymásba hajlanak. Az emlékmű a nagy egyesülést kinyilvánító nagygyűlés helyszínén, a gyulafehérvári vár bejáratánál, az Árpád-kori római katolikus érseki székesegyháztól mintegy 260 méterre található.

Mint megírtuk, avatásakor, hat évvel ezelőtt felmerült, hogy az emlékmű az egyik közösségi portál logójára emlékeztet. George Ivașcu akkori kulturális miniszter kijelentette: az emlékmű tervezőjének kellene szerzői jogdíjat kérnie Mark Zuckerbergtől, a Facebook alapítójától a hasonlóságért, a gyulafehérvári emlékmű tervei ugyanis sokkal régebbiek a közösségi portálnál. Arra utalt, hogy 1993-ban hirdették meg az első pályázatot az emlékmű látványtervének az elkészítésére. Ezt is, akárcsak a 15 évvel későbbi újabb pályázatot Mihai Buculei szobrászművész, a Bukaresti Nemzeti Művészeti Egyetem volt tanára nyerte, ugyanazzal a tervvel.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?