Üzleti terveket versenyeztettek Kézdivásárhelyen

Nagyszabású rendezvény zajlott Kézdivásárhelyen a Nagy Mózes Líceum és a Bod Péter Tanítóképző szervezésében, illetve a helyi Rotary Klub támogatásával: második alkalommal szervezték meg szombaton diákok számára az üzleti tervek versenyét. A Vigadó Művelődési Ház nagytermében kilenc, az előválogatón túljutó csapat mérte össze tudását.

A verseny ötletgazdái az említett két iskola pedagógusai, Orosz Anna és Damó Csaba, akinek kezdeményezését már tavaly felkarolta az üzleti szféra és a Rotary Klub, a Babeș-Bolyai Tudományegyetem és a Sapientia Tudományegyetem sepsiszentgyörgyi tagozata, valamint a Romániai Magyar Közgazdász Társaság is.

A zsűriben idén Román György, a Rotary Klub kézdivásárhelyi soros elnöke, dr. Szabó Tünde Petra egyetemi docens, a Babeș-Bolyai Tudományegyetem (BBTE) közgazdasági szakának előadótanára, Kovács Magor közgazdász, az RMKT irodaelnöke, Rancz Zsolt és Tóth Katalin vállalkozó, valamint Dobolyi Tünde ügyvéd, a Rotary Klub tagja szerepelt. Az ítészek egyenként hallgatták meg a csapatokat, akiknek tíz perc állt rendelkezésünkre, hogy ismertessék az elképzelésüket, amelyet a zsűri további nyolc percben „vesézett ki”.

A szerző felvételei

A verseny kezdete előtt Bartha Vilmos vállalkozó tartott beszédet arról, hogy mit is jelent üzletembernek lenni, egy sikeres vállalkozást vezetni, mik a mindennapi kihívások, amivel szembesülnek, majd kezdetét vette a tervek ismertetése.

A Libuskám vágóhíd projekt (Bod Péter Tanítóképző, X. B. osztály) diákjai vállalkozásként egy baromfi vágóhidat képzeltek el, ami a Libuskám nevet kapta.

A Holdfény lovarda terv (Bod Péter Tanítóképző, X. A. osztály) tanulói üzleti tervükben egy lovarda beindítását tűzték ki célul. A Csiha Kálmán Református Kollégium X. A. osztályos diákjai (Borbáth Réka, Fábián Kincső, Barti Hanna, Kovács Andre, mentor: Damó Csaba) biciklikölcsönző beindítását vették tervbe.

A Healnat terv (Református Kollégium, XI. A. osztály) elképzelői egy helyi termékeket értékesítő természetbarát vállalkozásról szólt.

Az Édes szálak ruhabolt (Bod Péter Tanítóképző, X. A. osztály) elképzelői egy egyedi ruhaüzletet terveztek meg. A Minotaurus Taste Étterem elképzelésével a kovásznai Kőrösi Csoma Sándor Líceum XI. C-s diákjai rukkoltak elő.Az Apor Péter Líceum X. R. osztályos diákjai a TS Depo Kft.-t ismertették, amely egy helyi termékek forgalmazására szakosodott cég, és célja, hogy székelyföldi termékekkel kereskedjen.

A Schafé kávézó tervét a Nagy Mózes Líceum csapata mutatta be. A Nagy Mózes Líceum másik csapatának tagjai egy trambulinparkot indítanának be.

A csapatok által bemutatott tervek mellett pénzügyi mutatók, SWOT-analízis stb. szerepelt az előadásukban. A zsűri minden egyes terv kapcsán elmondta az észrevételeit, dicsérve a tervek erősségét vagy épp bírálta annak gyenge pontjait, majd felállították a rangsort.

Első helyen végzett HealNat, második lett a Schafé, harmadik a Holdfény Lovarda terv. Ők 1600, 1200 illetve 800 lejes pénzjutalomban részesültek, emellett kétnapos kirándulás jár minden csapatnak. Dicséretben részesült a biciklikölcsönzős elképzelést bemutató csapat, emellett különdíjakat is kiosztottak. A Minotaurusz vendéglő elképzelés kapta a RMKT elismerését, a BBTE különdíját az Édes szálaknak ítélték oda, a Sapientia által felajánlott ajándékcsomagokat a trambulinos projekt érdemelte ki. A szervezők különdíját a TS Depo projekt, a Wameleon Design Kft. különdíját a Libuskám vágóhíd elképzelés kapta. 

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?