banner_DVdnQ8MO_970x250 (2).png
banner_yxa2hhhn_728x90 (3).png
banner_6Z9d5FZx_300x250.png

Sztrájkőrséget tart hétfőn a Sanitas a pénzügyi tárca és a parlament előtt

Sztrájkőrséget készülnek tartani hétfőn a Sanitas Szakszervezeti Szövetség tagjai a pénzügyi minisztérium székhelye előtt, mert elégedetlenek az egészségügy számára kiutalt idei költségvetéssel.

„2021. február 15-én sztrájkőrséget tartunk a pénzügy-minisztérium ellőtt, hogy felhívjuk az állami források szétosztásáról döntők figyelmét arra, hogy egy járvány sújtotta évben alulfinanszírozni az egészségügyet nem csupán rendkívül jogtalan lépés a rendszer dolgozóival szemben, hanem mélyen erkölcstelen a lakossággal szemben is, amelynek szüksége van egy jól működő közegészségügyi rendszer nyújtotta biztonságra” - olvasható a Sanitas vasárnapi közleményében.

A szakszervezeti képviselők ugyanakkor a parlament előtt is tiltakozó akciót szerveznek, hogy arra bátorítsák a törvényhozókat, nyújtsanak be módosító javaslatokat a büdzsétervezethez annak érdekében, hogy ne szégyelljenek majd a költségvetés elfogadását követően a választóik, illetve szükség esetén, páciensként, az egészségügyi dolgozók szemébe nézni.

(Címlapfotó: Agerpres)

Kapcsolódók

banner_t5aBq6wf_ME_BGA.png
banner_OtixH2AV_keszult.jpg

Kimaradt?