Sepsiszentgyörgyön iskolakezdéskor indulnak a Lábbusz járatok
Sepsiszentgyörgyön a harmadik iskolai évet indítják a Lábbusz járatokkal. A kisdiákoknak ismét lehetőségük lesz, hogy szeptember 11-től, tehát már az első iskolai napon felnőttek kíséretében gyalog sétáljanak iskolába. Az elmúlt években töretlen népszerűségnek örvendő Lábbusz program működtetéséhez önkéntes kísérők jelentkezésére van szükség, hívják fel a figyelmet a szervezők.
A Sepsiszentgyörgyön, 2021 tavaszán indított, országos szinten úttörő program olyannyira népszerű lett, hogy több hazai város is átvette, de Magyarországról is érdeklődnek iránta.
Az új iskolai évben is 10 Lábbusz járat indul Sepsiszentgyörgyön, amelyek összesen több mint 13 kilométert fednek le, és a város 7 iskolájába juthatnak el gyalog a tanulók. A Lábbusz-program lényege, hogy a tanulók gyalog járjanak iskolába, hiszen ez az egyik legbiztonságosabb, legegészségesebb és legszórakoztatóbb módja a reggelek indításának.
Buslig Kincső, a sepsiszentgyörgyi Lábbusz program koordinátora szerint az elmúlt iskolai évben minden reggel 130-150 gyerek csatlakozott az előre kijelölt gyűjtőpontokon és vonultak együtt iskolába. A közösségi program sikere nagyban múlik azon, hogy minden nap legyen 18 felnőtt önkéntes, aki elkíséri a gyerekeket, hívta fel a figyelmet a szervező.
Hozzátette: Sepsiszentgyörgyön jó közösség van, és mindig voltak, akik vállalták a Lábbusz „sofőr” szerepet. Tavaly közel 570 önkéntes vett részt az akcióban, köztük szülők, tanárok, színészek, orvosok, sportolók, újságírók és intézményvezetők. Akik idén is szeretnének részt venni, jelentkezhetnek a szervezőknél a 0744830819-es telefonszámon vagy a kincso.szekely@sepsi.ro e-mail címen.
A Lábbusszal utazó sepsiszentgyörgyi gyerekeket idén is különböző nyereményekkel ösztönzik a programban való részvételre, például könyvjelzőkkel, csecsebecsékkel, vizes palackokkal, esernyőkkel, pólókkal vagy hátizsákokkal, amelyeket a Lábbusz-matricák gyűjtésével szerezhetnek meg.
A sepsiszentgyörgyi önkormányzat azzal a felismeréssel indította el a Lábbusz-programot, hogy megállapították: egyre több tanulót a szülei fuvaroznak az iskolába, ami befolyásolja a gyermekek önállóságát, fizikai állapotát és hozzájárul a közlekedési torlódások kialakulásához
CSAK SAJÁT