Mégsem javítják erdélyi megyékben digitálisan a képességvizsga dolgozatokat

Utolsó pillanatban visszavonta május végi rendeletét az oktatási minisztérium, és mégsem terjesztette ki hat megyére a kísérleti projektjét, hogy digitálisan javítsák a nyolcadikosok képességvizsga dolgozatait.

A Maszol hétfőn az Agerpres országos hírügynökség alapján tette közzé, hogy a május végi miniszteri rendelet értelmében Fehér, Călărași, Kovászna, Dâmbovița, Gorj és Szatmár megyében beiratkozott jelentkezők esetében a dolgozatok értékelése kísérleti bevezetésére szánt számítógépes alkalmazáson keresztül történik.

Kedden szerettük volna megtudakolni, miként zajlik a digitális javítás. Kiss Imre Kovászna megyei főtanfelügyelő rámutatott, hagyományosan, a korábbi években megszokott módon javítják a dolgozatokat. A Hivatalos Közlönyben ugyanis június 15-én megjelent a 4480-as számú miniszteri rendelet, amely átírja a korábbit. Az érvényben levő rendelkezés értelmében a dolgozatokat csak Călărași és Dâmbovița megyékben javítják digitálisan.

A pedagógusok sztrájkja miatt halasztotta a minisztérium a kísérleti program kiterjesztését, ugyanakkor a platformon is kellett volna kisebb módosításokat eszközölni.

A tervek szerint az idei érettségi vizsga második, vagyis augusztusi szessziójában országos szinten bevezetik, ugyancsak kísérleti jelleggel, a dolgozatok digitális javítását, mert akkor kevesebb a vizsgaközpont, átláthatóbban, jobban kezelhető a rendszer, tájékoztatott Kiss Imre.

Mint mondta, a számítógépes alkalmazáson keresztül történő dolgozatjavítás más kötelezettségeket, feladatköröket feltételez, erre fel kell készíteni a felügyelő és a javító tanárokat.

Fotó: Pexels

Az eljárás lényege, hogy a leadott dolgozatokat a vizsgázó jelenlétében beszkennelik, és digitális formában küldik el a két javító tanárnak. A minisztérium korábban azzal indokolta az új módszer hasznát, hogy a dolgozatokat kiértékelő két személy nem fog tudni egymásról, nem tudnak eszmecserét folytatni, így a kiértékelés objektívebb lesz.

A képességvizsga június 21-én, szerdán folytatódik, amikor a végzősöknek matematikából kell számot adniuk a tudásukról. Június 22-én, pénteken pedig anyanyelv és irodalomból írásbeliznek a tanulók. Az eredményeket június 28-án teszik közzé, legkésőbb 14 óráig, óvásokat benyújtani aznap 16 és 19 óra között, illetve másnap 8 és 12 óra között lehet. A végső eredmények közzétételének dátuma július 4.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT
banner_IQYcRuKP_eurot_MagyarIgazolvany_web_2024-11-15_300x250.png
banner_C0oT6SvR_eurot_MagyarIgazolvany_web_2024-11-15_970x250.png
banner_M68UqZcM_eurot_MagyarIgazolvany_web_2024-11-15_728x90.png

Kapcsolódók

Kimaradt?