banner_VpBVFWkY_GYAM - maszol webbanner 970x250.png
banner_rvYtcHzr_GYAM - maszol webbanner 728x90.png
banner_CyymSrg3_GYAM - maszol webbanner 300x250.png

Leginkább import játékot és gyümölcsöt hoz a Mikulás

A téli ünnepi szezon elkezdődött, csütörtök este a gyerekek már Mikulást várják. Az Országos Statisztikai Intézet (INS) adatai szerint Románia tavaly közel 84 millió euró értékben importált játékokat.

A számokat az Eurostatnak továbbították, melynek besorolása szerint a „játékok” kategóriába: triciklik, rollerek, pedálos autók és egyéb hasonló kerekes játékok; babakocsik; babák; egyéb játékok; kisméretű és szabadidős modellek; különféle kirakók tartoznak.

A HotNews
kikérte az egyes játékokra- és citrusfélékre vonatkozó importadatokat 2022-re.
Görögország, Törökország és Németország biztosítják a legtöbb narancsot
a téli ünnepekre.Románia tavaly közel 84 millió euró értékben importált játékokat | Fotó: Pexels
Ha a játékokról van szó, nehéz lekörözni a kínai árakat, ezért onnan érkezik a legtöbb. Az Eurostat szerint Kína volt az EU legnagyobb játékbeszállítója, a teljes import 83%-át biztosítva, jóval megelőzve Vietnámot (4%). Az EU-ba behozott játékok körülbelül egyötöde Németországba érkezett (19%), míg Hollandia és Franciaország részesedése 17%, illetve 11% volt.

Romániába a játék-importok dominánsan Kínából érkeznek, amit Magyarország, Csehország, Németország és Lengyelország követ.

Az INS figyeli azt is, hogy hány videojáték-konzolt és -gépet, illetve társasjátékokat, mechanikus mozgással működő játékokat, biliárdasztalokat, kaszinójátékokra szánt speciális asztalokat, valamint automata tekepályákat importálnak Romániába. Ezek az importok tavaly közel 217 millió eurót tettek ki. Ebben a kategóriában a legtöbb termék Bulgáriából érkezett, amit Németország és Írország követett, Kína pedig csak a negyedik helyen állt.

2023-ban az EU nettó importőr volt a játékok piacán, az unión kívüli országokból behozott játékok értéke 6,5 milliárd euró volt.

Kína volt az EU legnagyobb játékbeszállítója, a teljes import 80%-ával (5,2 milliárd euró értékben), jóval megelőzve Vietnámot 6%-kal (367 millió euró), valamint az Egyesült Királyságot 2%-kal (150 millió euró).
Az EU-ba érkezett játékimportok körülbelül egyötöde Németországba került (18%), míg Franciaország és Hollandia részesedése 16%, illetve 14% volt.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

 

Kapcsolódók

Kimaradt?