Beszél még valaki vezetékes telefonon?

Huszonnyolc évvel a mobiltelefonok romániai megjelenése után a vezetékes telefonok ritkasággá váltak. Statisztika készült az ország legtöbb vezetékes vezetékes kapcsolattal rendelkező megyéiről és a legtöbbet beszélő vezetékes telefonálókról.

A legtöbben a szüleikkel való kapcsolattartásra használják a vezetékes telefont, de az idősebbek is egyre inkább rendelkeznek okostelefonnal, okoskészülékkel. Unokáink valószínűleg csak a technikatörténeti könyvekben olvasnak majd ezekről a telefonokról.

Az Országos Statisztikai Intézet adatait a HotNews kérte le, Romániában 2023-ban 100 családra alig több mint 17 vezetékes telefon jutott.Fotó: PexelsA fővárosban van a legtöbb, ezt követi Temes és Kolozs megye. Teleorman és Giurgiu az ellenpóluson áll, kevesebb mint 10 vezetékes csatlakozással 100 családra számolva.
A vezetékes telefonhálózatban 2023-ban további csökkenés volt tapasztalható, összességében 14,3 százalékos. A legnagyobb visszaesés a vezetékes telefonok közötti beszélgetésekben érhető tetten, ez 28,4 százalékos, derül ki az adatokból.

A leg „beszédesebbek” (perc/beszélő/évben mérve) továbbra is a bukaresti lakosok, őket követik a Kolozs és Szeben megyeiek. A spektrum másik végén a Tulcea, Szilágy és Giurgiu lakosai állnak, ők töltik a legkevesebb időt vezetékes telefonon beszélve.
Az idősebbek emlékeznek arra, hogy ha volt egy „kapcsolt” mellék, amelyre két család előfizetett, akkor gyakran meg kellett várni, hogy a másik fél befejezze a hívást, mielőtt telefonálni lehetett volna. Ha vészhelyzet volt, felvetted a telefont és beleszóltál: „De uram, fejezze be ezt a beszélgetést, telefonálni szeretnénk!”.

Vidéken gyakran csak egyetlen telefon volt egy faluban - a milíciaállomáson, a termelőszövetkezetnél vagy az iskolában - ,és ahonnan csak a akkor engedélyezték a hívást, ha a hívott fél fizette.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?