Jelesre vizsgázott a romániai fürdőhelyek többsége Európában

A hivatalosan azonosított romániai fürdőhelyek 70 százaléka 2023-ban megfelelt a legmagasabb szintű minőségi előírásoknak, és az ország valamennyi fürdőhelye eleget tett a minimális minőségi kritériumoknak – számolt be az Agerpres az Európai Bizottság kedden közzétett jelentése alapján.

A hírügynökség beszámolója alapján az Európai Környezetvédelmi Ügynökség (EEA) Románia 50 fürdővizét vizsgálta meg és értékelte. Ezek közül 35 – azaz 70 százalék – kiváló, 15 – 30 százalék – pedig jó minősítést kapott.

Illusztráció: Pexels

Uniós viszonylatban az elsősorban bakteriológiai szempontból ellenőrzött természetes fürdőhelyek túlnyomó többsége megfelelt a legszigorúbb előírásoknak, 85,4 százalék kiváló minősítést kapott. A jelentés szerint az európai fürdőhelyek 96 százaléka eleget tett a minimális követelményeknek, és csak 1,5 százalék kapott rossz minősítést.

A kiváló fürdővizek a legnagyobb arányban Görögországban, Horvátországban, Cipruson és Ausztriában találhatók. Belgiumban, Bulgáriában, Luxemburgban, Máltán, Ausztriában és Romániában valamennyi megvizsgált fürdővíz megfelelt legalább a minimális minőségi követelményeknek.

A jelentés arra is rámutat, hogy a part menti fürdőhelyek vízminősége rendszerint jobb a szárazföldi fürdőhelyekénél. 2023-ban az uniós part menti fürdőhelyek 89 százaléka ért el kiváló minősítést, szemben a szárazföldi fürdőhelyek 79 százalékával.

A fürdővíz-minőségi irányelv 2006-os elfogadását követően a „rossz” minőségű fürdővizek aránya fokozatosan csökkent az elmúlt tíz évben, és 2015 óta stabil. 2023-ban 321 európai fürdőhely vize kapott rossz minősítést.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?