Húszéves a kézdivásárhelyi Rotary Klub

Az eresztevényi Anna Gardenben bállal ünnepelte fennállásának huszadik évfordulóját a kézdivásárhelyi Rotary Klub. Az eseményen anyaországi és romániai testvérklubok képviselői is részt vettek.

Az esemény gyűléssel kezdődött, ezen a helyi Rotary-tagság mellett a magyarországi és székelyföldi klubok képviselői is részt vettek. A gyűlés kezdetét jelző csengőszó után a jelenlévőket Bakk Vitális Mária Kinga, a klub soros elnöke köszöntötte, aki egyrészt vázolta a szervezet megszületésének körülményeit, másrészt pedig az elmúlt húsz év négyszázezer euróra rúgó megvalósításait is ismertette.

A helyiek és a keresztapa-klubok képviselői | A szerző fotói A helyiek és a keresztapa-klubok képviselői | A szerző fotói

Mint mondotta, az alapító okirat 2003 februárjában született azt követően, hogy a szegedi és sepsiszentgyörgyi keresztapa-klubok úgy értékelték, hogy „Kézdivásárhely rendelkezik olyan potenciállal, olyan tudatos polgári réteggel, hogy eleget tud tenni az elvárásoknak, vagyis munkájukban elismertek, magánéletükben feddhetetlenek, szilárd etikai alapelvet követnek és elkötelezettek a humanitárius szolgálat mellett”.

Elmondta: első, Rétyen megtartott karitatív báljukat a sepsiszentgyörgyi keresztapák szervezték meg és a bevétellel közösen támogatták az éltanuló diákokat.

A gyűlés résztvevőiA gyűlés résztvevői

Ami a megvalósításokat illeti, a fontosabbak: támogatták a kézdivásárhelyi kórházat, részt vettek a pszichiátriai osztály tetőterének a kialakításában, mozgásparkot hoztak létre a sportcsarnok szomszédságában, ételt osztottak a rászorulóknak. Ez mellett lehetőséget biztosítottak a középiskolásoknak, hogy megtalálják önmagukat, így a már hagyományossá vált üzleti tervek versenyét is ők szervezik, ez mellett a Nemere Útját információs táblákkal látták el, felújították a kantai barokk kaput, részt vettek a Nagy Mózes-szobor talapzatának a kivitelezésében, segítettek a Temes és Hargita megyei, valamint a magyarországi Mezőhegyes árvíz- és vihar károsultjainak.

Egy nemzetközi projekt keretében hozzájárultak a külsőrekecsinyi Magyar Ház informatikai felszerelésekkel való ellátáshoz, segítették Kósteleken a magyar tanári lakás felújítását is – sorolta Bakk Vitális Kinga. Hozzátette: reméli, hogy szintén a Rotarynak köszönhetően hamarosan kihelyezhetik a történelmi városrész rézmakettjét a város központjába.

Emlékplakettet kaptak az az alapító tagokEmlékplakettet kaptak az az alapító tagok

A klub húszéves tevékenységét diák vetítésével Román György titkár is ismertette, személyesebb hangvételű pillanatokba is betekintést nyújtva, ugyanakkor levetítettek egy kisfilmet, amivel a szegedi klub kedveskedett a kézdivásárhelyieknek.

A kézdivásárhelyi klub vezetősége emlékplakettet adott át Huszár Jánosnak és Szőke Barnának, a szegedi, illetve a sepsiszentgyörgyi klub képviselőinek és megköszönte nagylelkű adományukat, ezt követően pedig kölcsönös ajándékozás zajlott a klubok között. A romániai és moldáviai Rotary klubokat tömörítő 2241-es körzet kormányzója, Bunget C. Ovidiu Constantin videóüzenetben köszöntötte az évfordulót, ugyanakkor emléklapot is küldött a klubnak. A gyűlést bál követte, melynek elején emléklapot kaptak a klub alapító tagjai: Bajcsi Ákos, Bajcsi Ildikó, Derzsi Gyula, dr. Erdélyi Csaba tiszteletbeli tag, Hodor Levente, Majorán István (a díjat távollétében lánya, Becsek Zsuzsa vette át), Nagy Lajos és Nagyoláh Dezső Ödön.

A Perkő Néptáncegyüttes is fellépett a bálonA Perkő Néptáncegyüttes is fellépett a bálon

A bálon fellépett a sepsiszentgyörgyi Classical Singers Énekegyüttes, a Harmony együttes és a Finom zenekar által kísért Perkő Néptáncegyüttes, akik a produkciójuk végén közös táncra is meghívták a jelenlévőket.

Kapcsolódók

Kimaradt?