Döbbenetes: 115 macska élt egy tömbházlakásban (VIDEÓ)
Méltatlan körülmények közül szállítottak el 115 macskát egy bukaresti lakásból – tájékoztatott a bukaresti Állatfelügyeleti és Állatvédelmi Hatóság (ASPA). Az állatokat biztonságos helyre menekítették.
Az akciót a Bukaresti Rendőr-főkapitányság (DGPMB) állatvédelmi osztályának munkatársai koordinálták az ASPA szakmai támogatásával.

„Ezek a macskák évek óta együtt éltek, egy részük nem volt ivartalanítva, így ellenőrizetlenül elszaporodtak, és végül elérték ezt a hatalmas számot. Természetesen több állatnak egészségügyi problémái vannak. Nem volt egyszerű ennyi macskát egyetlen nap alatt elköltöztetni, de minden rendben zajlott; igazi csapatmunka, kiváló együttműködés volt ez a hatóságok és a civil szervezetek között” — olvasható az ASPA hivatalos Facebook-oldalán.
A kimentett macskákat több állatvédő egyesület vette gondozásba, ahol megkapják a szükséges ellátást. Az ügyben az Állatvédelmi Szolgálat folytatja a vizsgálatot a pontos tényállás tisztázása és a szükséges jogi intézkedések meghozatala érdekében.
Figyelmeztetnek a hatóságok: a hanyag tartás büntetőjogi felelősséggel jár
A Bukaresti Rendőr-főkapitányság nyomatékosan felhívja az állattartók figyelmét arra, hogy kötelesek biztosítani a megfelelő jóléti feltételeket kedvenceik számára. Ez magában foglalja:
a megfelelő mennyiségű és minőségű táplálékot és vizet, a biztonságos menedéket, a rendszeres állatorvosi ellátást, valamint az adott faj specifikus igényeinek megfelelő életkörnyezetet.
A hatóságok emellett emlékeztetnek, hogy az állatvédelemről szóló 205/2004-es számú törvény értelmében a tulajdonosok és állattartók törvényi kötelessége az állatok védelmének és jólétének garantálása. A jogszabály szigorúan tiltja a kegyetlen bánásmódot és a hanyag tartást. A törvényi előírások megszegése – az eset súlyosságától függően – szabálysértési vagy büntetőjogi eljárást von maga után.
CSAK SAJÁT
