Design Hét: Sepsiszentgyörgyre gyűjtik a székelyföldi designereket

Idén hangsúlyosan a székelyföldi designereknek kíván bemutatkozási lehetőséget és találkozási pontot biztosítani a sepsiszentgyörgyi Design Week, amelyet október 8. és 13-a között szerveznek, ezúttal egy új helyszínen a volt Dohánygyárban.

A szervezők fontosnak tartják, hogy a tavalyi rendezvény sikeres programjait - kiállításokat, workshopokat, előadásokat és divatbemutatókat – idénre is megtartsák, illetve még szorosabbra fűzzék az együttműködést a székelyföldi szakmabeliekkel, tervezőkkel, hogy a rendezvény szakmai kapocsként szolgáljon a helyi és az ideérkező szakemberek közt, hiszen neves egyetemek design és divat irányú szakjai is bemutatkoznak Bukaresttől egészen Sopronig.Fotók: Design Week archívum

Mutasd be munkádat az idei Design Héten!

A szervezők minden olyan székelyföldi tervező (grafikus, építész, designer) jelentkezését várják , aki a rendezvény ideje alatt bemutatná munkáját. A jelentkezők 2024. szeptember 22-ig jelentkezhetnek elektronikus formában a sepsidesignweek@gmail.com email címen. A jelentkezéshez szükséges az alkotásuk rövid leírása és fényképes formában történő illusztrálása. A beérkező munkákról a szervezők döntenek, majd a kiválasztott alkotások tervei október 8–13. között megtekinthetőek lesznek a Dohánygyárban. Részvételi díj 200 lej, amely magában foglalja a tervek nyomtatását.A sepsiszentgyörgyi Design Week ötletgazdája Damokos Csaba formatervező korábban a Maszol kérdésére, hogy létezik-e Székelyföldre jellemző design, kifejtette: szerinte a Kós Károly által a Székely Nemzeti Múzeum számára tervezett kilincsek és padok tekinthetőek a székelyföldi design első elemeinek.

Hozzátette: a székelyföldi designerek munkáiban tetten érhetőek a kézműves és népművészeti elemek. A térségre ugyanis a kézművesipar volt jellemző, kisszériás termékeket gyártottak, így az asztalosok, varrónők, ácsok, kovácsok stb. tudásából táplálkoztak. Szerinte a Design Week sikere abban mérhető, hogy új, dizájnnal foglalkozó, a dizájn világát értő és igénylő generáció nőtt fel a térségben.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?