Büntetést kapott Șoșoacă az Európai Parlamenttől

Roberta Metsola, az Európai Parlament elnöke kedden bejelentette, hogy Diana Șoșoacă európai parlamenti képviselőt szankciókkal sújtották a júliusi incidens miatt, amikor szájkosárral jelent meg a plenáris ülésen, és azzal vádolta a brüsszeli hatóságokat, hogy a COVID-járvány idején embereket öltek.

Diana Șoșoacă hét napig nem vehet részt az Európai Parlament plenáris ülésén, és ez idő alatt nem kapja meg a napidíját, számol be a Digi24. „Az Európai Parlament elnöke, Roberta Metsola épp bejelentette Diana Șoșoacă megbüntetését a júliusi plenáris ülésen tanúsított helytelen viselkedése miatt, amikor többször is megzavarta a Parlament ülését. A büntetés az Európai Parlament plenáris ülésén való részvételtől való hét napos felfüggesztés és a napidíj hét napos felfüggesztése. Az Európai Parlamentben, ha megszeged a szabályokat és hülyét csinálsz magadból, mindig büntetést kapsz” – írta Siegfried Muresan európai parlamenti képviselő a Facebookon.

Fotó: képernyőmentés

Șoșoacăt júliusban kitették az Európai Parlament plenáris üléséről az Ursula von der Leyen európai bizottsági elnöki jelöltségéről szóló szavazás előtti vita során, amikor szájkosarat viselt és egy vallási jelképet tartott fel a plenáris ülésen tartott beszéde alatt. Hevesen bírálta az Európai Unió által erőltetett politikákat, különösen a világjárványkezelést és a nemzeti szuverenitást veszélyeztető, erőltetett integrációs politikákat.



„Az Európai Parlamentnek és Ursula von der Leyennek rá kell jönnie, hogy mi soha nem fogadjuk el a brüsszeli diktatúrát! Önök embereket öltek, és elnyomták az alapvető szabadságjogokat! A románok nem fognak letérdelni a bürokratikus zsarnokság előtt!” – kiabálta Șoșoacă, mielőtt erőszakkal kikísérték a teremből.

Diana Șoșoacănak hétfőn is volt egy kirohanása az Európai Parlamentben, azok után, hogy az Alkotmánybíróság elutasította jelöltségét a 2024-es elnökválasztáson. A hétfő este közzétett indoklás szerint a jelöltség nyilvántartásba vétele sérti a választhatóság egyes feltételeit, az SOS Románia párt elnöke a Románia NATO- és EU-tagságával kapcsolatos megnyilvánulásaiban megkérdőjelezi az alkotmány tiszteletben tartására vonatkozó kötelezettséget. Az alkotmánybíróság megállapította: Şoşoacă megnyilvánulásai nyilvánvalóan távol állnak az alkotmány tiszteletétől és a demokrácia védelmétől, amelyek az államelnök-jelöltség feltételei.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?