A tinik közel egynegyede kipróbálta már a szerencsejátékot (SZAVAZZ!)

A romániai középiskolások közel egynegyede állítja, hogy legalább egyszer kipróbálta a szerencsejátékot, derül ki a Politikai Ötletek Kutatóközpont (CeSIP) új tanulmányából.

A felmérés arra a döntésre reagál, amelyet néhány nappal ezelőtt hozott az Országos Audiovizuális Tanács (CNA), megtiltva a közszereplők megjelenését a szerencsejáték-reklámokban, ugyanakkor pontosításokat fogalmaztak meg a kiskorúak védelmét figyelembe vevő reklámozással kapcsolatban.

A tanulmány bemutatóján szóba kerültek a potenciális adók is, amelyeket a kormány vetne ki az iparágra, valamint a jelenlegi adók beszedésének problémája is.

Korán kezdik | Fotó: Pexels

„Az államnak nem szabadna a nyereséget központba helyeznie, mert az állam nem egy vállalat” – mondta Bogdan Florian egyetemi docens, a tanulmány egyik szakértője, utalva a szerencsejáték-ipar adóztatásának szabályozására.

A Politikai Ötletek Kutatóközpontja az első független kezdeményezést indította el a tizenévesek szerencsejátékban való részvételének országos szintű kutatására, számol be a G4Media. E szerint az első kapcsolatfelvétel korán történik.

Szavazó

Szerinted káros a szerencsejáték?

Szavazás eredménye
Szavazás eredménye

A válaszadók egynegyede állítja, hogy 14 éves kora előtt kezdett el játszani, a legmagasabb arány 16 éves korban volt. Az adatokból az is kiderül, hogy a fiúk kétszer olyan hajlamosak a szerencsejátékra, mint a lányok. A vidéki tinédzserek viszonylag nagyobb mértékben érintkeznek a szerencsejátékkal, mint a városiak.

Az 5 szerencsejátékot űző tinédzser közül 1 naponta játszik, míg a kiskorú játékosok fele azt válaszolta, hogy csak alkalmanként.
Legnépszerűbbek az online játékok, a nyerőgépek és a sportfogadások, valamint az online kaszinók.

A tanulmány szerint fontos befolyásoló tényező a reklámoknak való kitettség, mivel azok a tinédzserek, akik gyakrabban látnak szerencsejáték-reklámokat, hajlamosabbak azok kipróbálására. Egyéb fontos befolyásoló tényezők a barátok, a családi szokások, valamint az influencerek és más online személyiségek.
A tanulmány szerint a fiatalok legfontosabb motivációja a pénzszerzés.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?