A parlamenti köztisztviselők 20 százalékos béremelést követelnek

A parlamenti köztisztviselők 20 százalékos béremelést követelnek, visszautasítva a kormány 10 százalékos béremelésre vonatkozó ajánlatát.

Az Agerpres hírügynökséghez eljuttatott közleményük szerint a parlamenti alkalmazottak elutasítják a kormány arra vonatkozó ajánlatát, hogy két szakaszban, összesen 10 százalékkal emeljék meg bizonyos közalkalmazotti kategóriák bérét.

Fotó: Molnár Boglárka

„A közvélemény és sajnos a politikum is elterjesztette azt a hamis elképzelést, hogy a román állam működésében betöltött szerepünk csekély, és ennek következményeit a fizetésünkön érezzük meg. Most világosan és hangosan kimondjuk: Mi vagyunk az állam köztisztviselői, akik biztosítják a román törvényhozás működését! Egy általunk elkövetett apró hibának is mindenkit érintő következményei lehetnek” – olvasható a közleményben.

A parlamenti alkalmazottak négy szakszervezete követeli a kormánytól, hogy 20 százalékkal emelje bérüket, két szakaszban: 2024. júniusától 15 százalékkal, majd 2024. szeptemberétől 5 százalékkal.

Mint arról beszámoltunk, a munkaügyi minisztérium honlapján közzétett sürgősségirendelet-tervezet szerint 2023 decemberéhez képest idén júniustól 5 százalékkal, majd szeptembertől újabb 5 százalékkal nő a kulturális intézményekben, a diplomácia területén, a cégbíróságon, a legtöbb 20 ezer fős települések polgármesteri hivatalaiban, valamint a kormány és a parlament alárendeltségében működő, kizárólag saját bevételekből finanszírozott intézményeknél és hatóságoknál dolgozók fizetése.

A közigazgatási alkalmazottak és a kormányalkalmazottak szakszervezete egyaránt bírálta a tervezetet. A központi és a helyi közigazgatásban dolgozók érdekeit védő Közigazgatási Szakszervezetek Szövetsége (FNSA) egy közleményben azzal vádolta a kormányt, hogy fenntartja „az azonos szintű intézmények közötti különbségeket, figyelmen kívül hagyja a közintézményekben dolgozó alkalmazottak valós igényeit, és nem hajlandó tisztességes és arányos megoldásokat alkalmazni a béregyenlőtlenségek megszüntetésére”.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?