A PSD ellenőrzése alatt áll a Tomac-kormány?
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) képviselőházi frakcióvezetője, Gabriel Andronache szerint az Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök által javasolt kormány a Szociáldemokrata Párt (PSD) ellenőrzése alatt áll.
A politikus keddi Facebook-bejegyzése szerint csak a szociáldemokraták szabtak feltételeket Eugen Tomacnak a kormányalakítási tárgyalásokon, így ha a parlament bizalmat szavaz a kabinetjének, az „egyértelműen magán viseli majd a PSD bélyegét”.
„Ez egy olyan kormány lenne, amelybe a PSD beszivárgott és az ellenőrzése alá vonta, és amelynek egyetlen politikai célja mentesíteni a PSD-t a kormányzás formális felelősségétől” – idézi a liberális politikust az Agerpres.
Véleménye szerint a kormányzati struktúrára és a kormányprogramra is befolyásuk van a szociáldemokratáknak. Gabriel Andronache azt is kijelentette, nem tartja valószínűnek, hogy a parlament bizalmat szavaz Tomac kormányának.
CSAK SAJÁT