Superliga: kikapott a CFR és a FCSB is

A kolozsváriak az U Craiovától szenvedtek egygólos vereséget, míg a bukaresti gárda az Oțelullal szemben maradt alul.

Elveszítette az U Craiova elleni rangadót a Kolozsvári CFR. A bajnoki címvédő a Superliga 18. fordulójában látogatott Olténiába, ahonnan, egy kései találat miatt pont nélkül tért haza. Az U Craiova győztes találatát a csereként beállt Elvir Koljics szerezte a 90. percben, egy másik cserejátékos, Ante Roguljics átadásából.Fotó: Facebook/Universitatea Craiova

A CFR botlásából profitálhatott volna a FCSB, azonban az éllovas meglepő módon hazai pályán kapott ki. A vasárnap esti mérküzésen a Galaci Oțelul már a 7. percben megszerezte a vezetést Teles révén. A továbbiakban a házigazdák domináltak, azonban újabb gólt csak a vendégek lőttek, J. Cisotti a 64. percben volt eredményes. A FCSB 10 emberrel fejezte be a találkozót, F. Comant a hosszabbításban állították ki.

A tabellát továbbra is a FCSB vezeti 37 ponttal, az Universitatea Craiova és a CFR 32-32 ponttal dobogósok, a 23 pontos Galaci Oțelul pedig feljött a 9. helyre. A Sepsi OSK ma lép pályára, 20 órától a Dinamo gárdáját fogadja.