FRISSÍTVE - SuperLiga: „kimászott a gödörből” a Sepsi OSK

FRISSÍTVE: Középmezőnybeli csapatok „kavarták meg a kártyákat” a labdarúgó SuperLiga alapszakaszának hétvégi mérkőzésein; több – ha az előzetes erőviszonyokat vesszük számításba – meglepetés-eredmény is született. FRISSÍTÉS: hétfő délután a Sepsi OSK 5-2-re legyőzte a sereghajtó FC Botosanit és ezzel megszakította a hat mérkőzéses vereségsorozatát. A Kolozsvári CFR ellenben nem tudta legyőzni hazai pályán az "egálkirály" Galaci Otelult.

Időrendben haladva elsőként az Aradi UTA–Bukaresti Rapid találkozót kell említenünk, ahol mindenképpen meglepetésnek számít, hogy a textilgyáriak 2-2-es döntetlenen tudták tartani a bajnokság egyik megjobb keretével remdelkező bukarestieket. A meccset Nagyváradon játszották, mivel az aradi Neumann Ferenc Stadion gyepszőnyeg-cserén esik át.

Egy másik erdélyi alakulat, a Nagyszebeni FC Hermannstadt visoznt nem kegyelmezett gyengélkedő fővárosi ellenfelének, Marius Măldărășanu  tanítványai egy sima 4-0-lal küldték haza a Dinamót.

A következő összecsapásnak is volt erdélyi szereplője, a Kolozsvári U. Az Egyetemisták egy értékes ponttal tértek haza a bajnoki címvédő otthonából. Ezzel maguknak is segítettek, meg indirekt módon azoknak a csapatoknak, amelyek versenyben vannak Gheorghe Hagi alakulatával a felsőházi rájátszási helyekért.

A két craiovai csapat közül ez alkalommal a gyengébbnek tartott FCU „jött ki jobban”: míg Adrian Mititelu csapata ponttal tért haza Iași-i kiszállásáról, addig a városi tanács által is támogatott CSU hazai pályán vesztett a Petrul Ploiești ellen.

Fotó: AgerpresA legnagyobb meglepetésre vasárnapig kellett várni, amikor a listavezető FCSB nem tudta megszerezni mind a 3 pontot a FC Voluntari ellen. A bukarestiek a végén „bíróztak” egy nagyot, szerintük a végjátékban Marian Barbu nem adott meg egy nekik járó büntetőt.

A döntetlenért 1 pontot kapott a FCSB, így hétfő este a 13. forduló utolsó mérkőzésén pályára lépő Kolozsvári CFR-nek - egy győzelemmel – esélye van 1 pontra megközelíteni az éllovast. Ez a győzelem viszont csak papíron túnik könnyűnek, ugyanis az ellenfél az a Galaci Oțelul lesz, amely Dorinel Munteanu keze alatt a bajnokság „egálkirályává” nőtte ki magát, a Duna-partiak eddig nyolcszor osztozkodtak ellenfeleikkel a pontokon.

Egy másik hétfői  összecsapáson a Sepsi OSK játékosai, ahogy mondani szokták, utolsó utáni esélyükkel lépnek pályára a FC Botoșani ellen. A háromszékiek zsinórban hat elvesztett mérkőzés után fogadják az Erődben a sereghajtó, idei szezonban nyeretlen FC Botoșanit. Ha most se jön össze a győzelem, akkor előreláthatóan robban majd a ... székely puliszka.

FRISSÍTÉS: Egyelőre elhárult a "puliszkarobbanás" veszélye Sepsiszentgyörgyön, ugyanis - ha körülményesen is - de megszakadt a vereségsorozat.Fotó: Sepsi OSK A FC Botosani elleni mérkőzés első félidejében a Sepsi OSK egy öngóllal jutott vezetéshez, de a sereghajtó egyenlített. Majd ismét a háromszékiek dúgták előrébb az orrukat egy büntetőből lőtt góllal, de a bukovikai csapat is kapott egy tizenegyest, így szünetre 2-2-es állásnál mentek a felek.

Szünet után a frissen beállt Adnan Aganovic ismét előnyhöz juttatta a Sepsi OSK-t, majd a félidő derekén Alimi növelte az előnyt. Az utolsó találat Ion Gheorghe nevéhez főződik, így a háromszékiek 5-2 győzelemmel szakították meg a hat mérkőzéses vereségsorozatukat. Sikerével a Sepsi OSK 15-re növelte pontjai számát és feljött a tabella 10. helyére.

A forduló utolsó mérkőzésén a Kolozsvári CFR nem tudta feltörni a Galaci Otelul védelmét a Fellegváron, így elszalasztotta a lehetőséget, hogy közelebb kerüljön az éllovas FCSB-hez.

A Dorinel Munteanu irányította Duna-partiak az idei bajnokság "egálkirályainak" számítanak, hiszen a teljes mezőnyben senki se ért el annyi döntetlent (9!), mint ők.