Román Kupa: kiesett a Medgyes és a Nagyszeben is

A Hermannstadt harmadosztályú ellenféllel szemben maradt alul.

Két erdélyi labdarúgó csapat is kiesett a Román Kupából a nyolcaddöntő keddi játéknapján. A Gaz Metan hazai pályán szenvedett vereséget a Chindia Târgoviște csapatától. A mérkőzés egyetlen gólját a medgyesiek csatára, Vlad Morar szerezte a 30. percben, nagy kár, hogy a saját kapujába juttatta a labdát.

Elbúcsúzott a további küzdelmektől a másodosztályban szereplő AFC Hermannstadt is. A nagyszebeniek a Liga III-as ASCO Filiași vendégei voltak,  s bár két alkalommal is megszerezték a vezetést, az első félidőben, majd a hosszabbításban is, a házigazdák mindkét alkalommal egyenlítettek. A büntetőpárbaj feszültségét a Filiași játékosai bírták jobban, akik négy 11-est értékesítettek, míg a szebeniek csak hármat.

A Bukaresti Dinamo hazai pályán kapott ki 2-1 arányban,legyőzője az FC Argeș volt.

Ma a Nagybányai Minaur az Universitatea Craiova gárdáját fogadja, míg a Sepsi és a Temesvári Poli holnap lép pályára. Előbbi az U Craiova 1948-nál vendégszerepel, utóbbi a Rapidot fogadja.

(Nyitókép: Facebook/Gaz Metan Mediaș)