Ritmikus gimnasztika: Ezüstéremmel távozott Kolozsvárról a magyar olimpikon

A párizsi olimpiára készülő magyarországi Pigniczki Fanni ezüstérmes lett a kolozsvári ritmikus gimnasztika World Challenge Kupán szalaggal, számolt be az MTI.

A hírügynökség a magyar szövetség vasárnapi tájékoztatása alapján azt írta, hogy Pigniczki szalaggyakorlatára 32,900 pontot kapott, és azonos pontszámmal végzett másodikként az ukrán Tajszija Onofrijcsuk mögött. A budapesti MTK sportolója labdával hatodik lett.

Fotó: Magyar Torna Szövetség/Anna Kull

Pigniczkinek ez a viadal volt az utolsó megméretése a július 26-án rajtoló párizsi olimpia előtt.

„Kolozsváron nagyon erős mezőny jött össze. Kis túlzással olimpiai volt a felhozatal, és itt, ilyen környezetben is jól teljesített Fanni. Két szerrel sikerült döntőznie, jól versenyzett, és nagyon örülünk, hogy az érem is összejött” – mondta edzője, Gelle Noémi.