Konferencia Liga: büntetőpárbaj után vesztette el első európai párharcát a Sepsi OSK

Büntetőpárbaj után esett ki a labdarúgó Konferencia Ligából a Sepsi OSK, amely csütörtök este a rendes játékidő és hosszabbítás után is 1-1-re állt a szlovákiai Nagyszombati Spartak ellen a Szemerja-negyedbeli pályán.

Nagy reményekkel várta a Nagyszombati Spartak elleni visszavágót a Sepsi OSK, ugyanis egy héttel ezelőtt gólnélküli döntetlennel tudott hazatérni a háromszéki csapat.

A szurkolótábor is kitett magáért, a mintegy 1200 néző piros-fehérbe borította a lelátót, és magyar dalokkal emlékeztette a Spartak küldöttségét arra, hogy a Duhaszerdahelyi DAC testvércsapatához érkezett.

A felvidékiek alaposan meglepték vendéglátójukat a mérkőzés elején, agresszív letámadásuk nagy gondokat okozott Leo Grozavu tanítványainak, akik emiatt nehezen találták a ritmust. A Spartak villámrajtja az eredményjelzőn is megmutatkozott volna, ha a koszovói játékvezetői brigád a 8. percben – tévesen – nem érvényteleníti les miatt Yusuf fejesgólját.

Félórához közeledve a Sepsi OSK váratlanul előnyhöz jutott: a távolról mindig sokat próbálkozó Gabriel Vașvari lövése visszapattant a szlovák blokkról, a kipattanóra lendületből érkező Fofana csapott rá. Az elefántcsoportparti játékos lövése irányt változtatott egy Spartak-védő lábán és ezzel becsapta a lövést máshova váró Takact.

A második félidőt sokkal magabiztosabban kezdte a Sepsi OSK, a védelem már nem állt vékony lábakon, és a szlovén Repnek is volt egy ígéretes távoli lövése, ami megtornáztatta a vendégek kapusát. Ezek után villámcsapásként érte a háromszékieket, hogy a Spartak a 67. percben egyenlíteni tudott az az alig pár perccel korábban beálló Kelvin Boateng révén.

Az UEFA szabályváltoztatása után idéntől eltörölték az idegenben lőtt gól szabályát, így mindkét csapatnak mennie kellett előre, hiszen a döntetlen hosszabbítást jelentett volna. A gólszerzéshez a Sepsi OSK állt közelebb, de mivel több találat nem esett, jöhetett a hosszabbítás. A ráadásban is a háromszékiek próbálkoztak többet, Askovszki közeli lövését védte Takac, Fofana lökete pedig eltévesztette a célt.

A büntetőpárbajból aztán rosszul jött ki a székelyföldi csapat, két játékosa is hibázott, így a végén Nagyszombati Spartak ünnepelhetett továbbjutást.

A Sepsi OSK kiesése azért nem „csattant” túl nagyot a román sportkedvelők körében, mert a másik két romániai csapat, a FCSB és CSU Craiova is kizúgott sokkal hátrébb rangsorolt ellenfelével szemben. A bukarestiek a kazah Saktar Karagandi ellen véreztek el, ugyancsak büntetőpárbaj után, az oltyánok pedig nem tudták megfordítani az albán Laci ellen összeszedett egy gólos hátrányukat. Ez azt jelenti, hogy a továbbiakban Romániát egyetlen csapat képviseli az európai kupaporondon, a Kolozsvári CFR, amely a gibraltári Lincoln Red Imps elleni győzelmével bejutott a Bajnokok Ligája selejtezőkörének 3. fordulójába. A vasutasok itt a svájci bajnok Young Boys Bern csapatával mérkőznek meg a playoffkörbe jutásért. Amennyiben nem sikerül megnyerniük a párharcot, akkor az Európa-liga playoffkörében folytatják. Ha azt a párharcot is elbukják, akkor a Konferencia Liga csoportkörébe sorolnak le.

• Vllaznia (albán)–AEL Limassol (ciprusi) 0–1, tj.: az AEL Limassol, 2–0-val
    AEK Athén (görög)–Velez Mostar (bosnyák) 1–0 – 11-esekkel 2–3, tj.: a Velez, 2–2-vel, tizenegyesekkel
  • Arisz (görög)–FK Asztana (kazah) 2–1, tj: az Asztana, 3–2-vel
  • Santa Clara (portugál)–Shkupi (északmacedón) 2–0, tj: a Santa Clara, 5–0-val