Indian Wells: a világelső Iga Swiatek lesz Sorana Cîrstea ellenfele a negyeddöntőben

Három szettben (6:4, 4:6, 7:5) legyőzte kedden Caroline Garciát, és továbbjutott a 8,8 millió összdíjazású Indian Wells-i tenisztorna negyeddöntőjébe Sorana Cîrstea.

A román sportoló és a világranglistán ötödik helyezett francia játékos közötti mérkőzés több mint két és fél órát tartott.

A harmadik, döntő szettben Garcia 2-4-re, majd 4-5-re is vezetett, de Cîrstea zsinórban három játékot megnyerve 7-5-tel lezárta a játszmát és a meccset.

A francia lány a korábbi két találkozójukon - 2017-ben Torontóban és 2019-ben Madridban - legyőzte a világranglistán 83-ik helyezett román játékost.

A továbbjutásért Cîrstea 184 465 ezer dollárt és 215 WTA-pontot kap. A negyeddöntőben a lengyel Iga Swiatek lesz az ellenfele, aki a román-brit Emma Răducanut búcsúztatta két szettben (6-3, 6-1) a tornától.