Dakar Rali: Kategóriája második helyén zárta a prológot Gyenes Mani

A szervízcsapat nélkül versenyző pilótáknak fenntartott Original Motul kategóriában a második helyen zárta az idei Dakar Rali prológját Gyenes Emánuel. Ebben a kategóriában a szatmárnémeti motorosnál csak az osztrák Tobias Ebster volt pénteken gyorsabb ezen a 27 km-es felvezető szakaszon.

Fotó: Gyenes Mani Facebook-oldala/Denis Janezic

A szaúd-arábiai homokdűnék és kanyonok közé tervezett, sok irányváltást követelő bevezető etapon a motorosok összetettjében a spanyol Tosha Schareina végzett az élen, így ő rajtolhat el szombaton elsőként az Al-Ula és Al-Henakiyah közötti több mint 500 kilométeres távon, amelyből 414 km a mért szakasz. Gyenes Mani a 47. helyről vág neki az összesen 5000 kilométeres, 12 szakaszból álló sivatagi viadalnak.

Az autós mezőnyben az Audi svéd egysége, Matthias Ekström és Emil Bergkvist nyertek, a címvédő Nasszer al-Attijah csak a 12. helyen zárta a rajtsorrendről döntő prológot.