Bejelentették Szoboszlai Dominik új edzőjét

A Wolves ellen 2-0-ra megnyert vasárnapi bajnoki mérkőzés volt az utolsó, amelyen Jürgen Klopp irányította a Liverpool labdarúgócsapatát: a német szakember korábbi bejelentéséhez hűen kilenc év után távozik az Anfield Roadról, a klub pedig hétfő koraeste hivatalosan bejelentette az utódját.

A Szoboszlai Dominikot is foglalkoztató angol futballcsapatot ezentúl Arne Slot irányítja majd. A 45 éves szakember hivatalosan június elsején kezdi a munkát, ő lesz a Liverpool 132 éves történetének első holland vezetőedzője.

Fotó: Liverpool FC

Arne Slot korábban az AZ Alkmaart és a Feyenoordot edzette. Utóbbival a 2022–2023-as idény végén holland bajnok lett és a kupát is elhódította, a Konferencia Ligában pedig egyészen a döntőig menetelt.

A Premier League idei szezonját a Manchester City nyerte meg. A Liverpool a harmadik helyen zárt, az Arsenal mögött.