US Open: Serena Williams újabb rekordot döntve negyeddöntős

Serena Williams két sima szettben, 6:2, 6:3-ra nyert Jaroszlava Svedoda ellen, és bejutott az amerikai nyílt teniszbajnokság negyeddöntőjébe. Teljesítményével Roger Federer rekordját megdöntve az örökranglista élére került 308. Grand Slam-tornagyőzelmével.

Az amerikai játákos ellenfele a következő fordulóban az ötödik helyen kiemelt Simona Halep lesz, aki a spanyol Carla Suárez Navarro legyőzésével jutott a legjobb nyolc közé.

Első Grand Slam negyeddöntőjét játszhatja a cseh Karolína Plísková, aki Serena Williams nővérét, Venust verte három fordulatos szettben. A találkozón Plísková 107, a négy meccslabdát hárító Venus Williams 106 labdamenetet nyert meg.

A negyedik helyen kiemelt lengyel, Agnieszka Radwanska nem tudott megállítani egy mindössze 18 éves horvát lányt. Ana Konjuh 6:4, 6:4-re verte a tavalyi világbajnokot, aki így a világelsőbbségtől is elbúcsúzhat egyelőre.

A férfiaknál kisebb meglepetésre a nyolcadik kiemelt osztrák, Dominic Thiem búcsúzott a tornától, sérülés miatt 3:6, 2:3-nál feladta a mérkőzést Juan Martín del Potro ellen. A szabadkártyával induló Del Potro a 2013-as wimbledoni viadal óta először játszhat negyeddöntőt Grand Slam-tornán, és  2014. október 27. óta először újra bekerül a Top100-ba a világranglistán. Az argentin következő ellenfele a svájci Stan Wawrinka lesz, aki az ukrán Ilja Marcsenkót verte négy szettben.

A hatodik kiemelt Nisikori Kei három játszmában nyert Ivo Karlovic ellen. Ez volt az utolsó egyes mérkőzés a „régi”, 1978-ban átadott Louis Armstrong Stadionban, amelyen a tervek szerint jövőtől esőben is lehet majd játszani, hiszen tetőt építenek rá.

A legjobb nyolc közé jutott a kétszeres Wimbledon-bajnok Andy Murray is, aki a bolgár Grigor Dimitrovot győzte le három sima szettben.