US Open: kiesett a Roland Garros győztes, Djokovics játék nélkül ment tovább

Két kiemelt is búcsúzott a férfiak mezőnyéből az amerikai nyílt teniszbajnokság pénteki versenynapján, a nőknél azonban papírforma szerint alakultak az eredmények.

A férfiaknál a pénteki nap első nagy búcsúzója a 2014-es győztes Marin Cilic volt. A hetedikként kiemelt horvát játékos, aki karrierje első mestertorna-győzelmével érkezett a szezon utolsó Grans Slamére, három sima szettben kapott ki az amerikai Jack Socktól. A második búcsúzó a 20.-ként kiemelt amerikai John Isner volt, akit a fiatal brit, Kyle Edmund győzött le négy szettben.

Ismét egyszerű napja volt a címvédő és világelső Novak Djokovicsnak, hiszen ellenfele sérülése miatt 31 perces mérkőzésen jutott be a legjobb 16 közé. Az első helyen kiemelt szerb világklasszis 4:2-re vezetett az első szettben, amikor Mihail Juzsnij jelezte: nem tudja folytatni a mérkőzést. A szerb világelső – aki az előző körből játék nélkül jutott tovább – sorozatban tizedszer van ott a US Open negyedik fordulójában. Ugyancsak sima mérkőzésen biztosította a legjobb 16 közé jutását a spanyol Rafael Nadal. A torna negyedik kiemeltje három szettben nyert az orosz Andrej Kuznyecov ellen.

A nőknél nem tartogatott meglepetéseket a pénteki versenynap, bejutott a nyolcaddöntőbe a tavalyi  finalista olasz Roberta Vinci, aki a német Carina Witthöftöt búcsúztatta. Sima mérkőzésen jutott tovább az angol Konta Johanna, a cseh Petra Kvitová, valamint a volt világleső Caroline Wozniacki is. A dán játékos 6-3, 6-1-es eredménnyel búcsúztatta a román Monica Niculescut.