US Open: kiesett a Roland Garros győztes, Djokovics játék nélkül ment tovább

Megtörtént az amerikai nyílt teniszbajnokság női versenyének első nagy meglepetése: az idei Roland Garros-győztes spanyol Garbine Muguruzat két sima szettben győzte le az aktív versenyzők közé nemrég visszatérő lett játékos, Anastasija Sevastova.

A világranglista 58. Román Monica Niculescu is bejutott a harmadik körbe, miután két sima szettben, 6-0, 6-1-re legyőzte honfitársát, a 116. Ana Bogdant. Mindkét játékos orvosi ellátásra szorult a mérkőzés során, Niculescut az első szettben kezelték vállfájdalmak miatt, Bogdan pedig a második játszmában kérte az orvosi csapat segítségét.

Niculescu következő körös ellenfele a dán Caroline Wozniacki lesz. A volt világelső, aki jelenleg a ranglista 74. helyén áll, az első szettben 4-0-ról fordítva győzte le a torna kilencedik kiemeltjét, az orosz veterán Szvetlana Kuznyecovát.

A férfiak mezőnyében a legnagyobb meglepetést a kanadai Milos Raonic kiesése okozta: a torna 5. kiemeltje a világranglista 120. helyén álló amerikai Ryan Harrisontól kapott ki négy játszmában.

A címvédő Novak Djokovics játék nélkül jutott a harmadik fordulóba az amerikai nyílt teniszbajnokságon. A világelső szerb klasszis – akit az első fordulóban egy kisebb sérülés miatt többször is ápolni kellett – a cseh Jiri Vesely ellen lépett volna pályára a második fordulóban szerdán, de riválisa végül nem tudta vállalni az összecsapást az alkarjában lévő gyulladás miatt. A második versenynap utolsó mérkőzésén Rafael Nadal összesen hat játékot veszített Andreas Seppi ellen a US Open 2. fordulójában, így ő is bejutott a harmadik fordulóba.