A Barca óriási zakót osztott ki a Realra

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 12. fordulójában a Barcelona a duplázó Luis Suárez és az egyaránt egy gólt és egy gólpasszt jegyző Neymar, Andrés Iniesta duó vezérletével 4–0-ra kiütötte a Real Madridot a Bernabéu-stadionban.

A meccs előtt a párizsi merényletek áldozataira emlékeztek, hatalmas francia zászlót feszítettek ki a lelátón, és felcsendültek a francia himnusz dallamai is.

A csapatok alaposan bekezdtek a meccsen, az első tíz percben Neymar és C. Ronaldo is helyzetbe került, előbbi a bal felső fölé lőtt, utóbbi lökete után pedig Bravo mezőnybe ütötte a labdát.

A 11. percben megszületett az első gól, Sergi Roberto nagyszerű labdával találta meg a Varane hibája miatt üresen maradó Suárezt, aki elegánsan, jobb külsővel kilőtte a jobb alsót (0–1). Roberto a negyedik gólpasszát adta a bajnoki idényben!

Lendületben maradtak a katalánok, a fiatal jobbszélső újabb visszakészítése után Rakitic mondjuk csúnyán az égbe lőtt, majd Neymar szabadrúgásánál védett Keylor Navas, mielőtt Roberto ziccerben az égbe lőtt. Egy nagy Real-lehetőség is kimaradt, a Barca pedig egyből büntetett, Neymar a leshatárról lépett ki, majd laposan a kapuba lőtt (0–2).

A játékrész végén Marcelo fejére volt szüksége a madridiaknak, Suárez ziccerénél a gólvonalról fejelte ki a labdát a brazil, így maradt a 0–2.

A folytatásra úgy tűnt, egy másik Real érkezett ki, és két perc alatt többet mutattak a madridiak, mint az első félidőben, azonban hiába került helyzetbe Marcelo és James is, újabb gólt így is a vendégek szereztek.

Neymar szabadrúgását még a léc fölé simogatta Navas, az 53. percben azonban már ő sem tudott segíteni, Iniesta játszott össze Neymarral, a sarkazás után pedig kilőtte a bal felső sarkot (0–3).

A Barca pedig pályára küldte Messit is, aki egy veszélytelen szabadrúgással jelentkezett, a kontra végén pedig Bravónak kellett óriásit védenie Ronaldo ziccerénél – cserébe a túloldalon Suárezt hozta nagy helyzetbe, de Sergio Ramos is menteni tudott.

Az utolsó negyedórához érve pedig megadta a kegyelemdöfést is a Barca, Jordi Alba passzával kilépett Suárez, leültette Navast és a hálóba emelt (0–4).

Újabb gól a rengeteg lehetőség – Bravo hatalmas bravúrral védett Ronaldo fejesénél, Munir pedig ajtó-ablak helyzetben rontott, hogy csak a két legnagyobbat emeljük ki – ellenére sem született, egy piros lap viszont még volt, Isco rúgott hatalmasat Neymarba.

A Barcelona 4–0-ra nyert az el Clásicón és hat ponttal meglépett a királyi gárdától.

AZ ÁLLÁS

• 1. Barcelona     12           10           –             2              29–12    +17         30
  • 2. Real Madrid   12           7              3              2              26–11    +15         24
  • 3. Atlético Madrid            11           7              2              2              16–6      +10         23
  • 4. Celta Vigo       11           6              3              2              22–18    +4           21
  • 5. Villarreal          11           6              2              3              15–11    +4           20
  • 6. Eibar 11           5              4              2              16–11    +5           19
  • 7. Valencia          11           5              3              3              16–8      +8           18
  • 8. Athletic Bilbao              11           5              2              4              18–14    +4           17
  • 9. Deportivo La Coruna  11           3              6              2              16–13    +3           15
  • 10. Sevilla            12           4              3              5              17–18    –1           15
  • 11. Betis               11           4              3              4              11–16    –5           15
  • 12. Rayo Vallecano          11           4              1              6              13–19    –6           13
  • 13. Espanyol       11           4              1              6              12–23    –11         13
  • 14. Real Sociedad             12           3              3              6              14–14    0              12
  • 15. Sporting Gijón            11           3              3              5              11–15    –4           12
  • 16. Getafe           11           3              1              7              11–18    –7           10
  • 17. Málaga          11           2              3              6              5–9         –4           9
  • 18. Las Palmas   11           2              3              6              9–16      –7           9
  • 19. Granada        11           1              4              6              11–20    –9           7