Tandemben bukott meccset a Real és a Barca

Elbukta idei első meccsét a két spanyol óriás, a Real Madrid 12 forduló óta tartó győzelmi sorozata szakadt meg Valenciában, a tartalákosan felálló FC Barcelona öngóllal kapott ki a Real Sociedad otthonában.

Valencia–Real Madrid

Rendkívül elszántan készülődött a Valencia a Real Madrid elleni meccsre. Bár nem a hazai csapatot tartották az esélyesebbnek, a valenciaiak még videót is készítettek, hogy mindenki lássa, mennyire oda fogják tenni magukat a Mestallában.

A hazaiak nagyon bátran kezdtek, kellemetlenül támadták a madridi védőket, és állandó veszélyt jelentettek Casillas kapujára. Aztán mielőtt nagyon belelkesedhettek volna, megszerezte a vezetést a Real Madrid.

A 13. percben jobb oldali szabadrúgás után Negredo kezére pattant a labda. Elég szerencsétlen mozdulat volt, de a bíró tizenegyest ítélt. A labda mögé Ronaldo állt, és némi tipródás után a balra mozduló Alvest becsapva a jobb alsóba lőtt. 0–1

A gól nagyon visszavetette a Valenciát, nem nagyon láttunk támadásokat, sőt a 26. percben nagyon közel állt ahhoz C. Ronaldo, hogy megduplázza a Real előnyét. A félidő második fele meglehetősen gyenge volt, a madridiak őrizték egygólos előnyüket, a Valencia pedig nem talált fogást a vendégeken. Az utolsó percekre azért fölpörgött a játék, André Gomes az utolsó pillanatban a kapufát találta el.

A második félidőben nekiugrott a Valencia a Realnak. Teljesen megváltozott a játék képe. A kényelmes vendégek védekeztek, de megbánták, mert az 52. percben egyenlített a hazai csapat. Gayá vette észre remekül, hogy Barragán teljesen egyedül maradt a tizenhatos előterében a jobb oldalon, adta is a labdát. Barragán lőtt, a labda megpattant Pepe lábán, így vágódott a vetődő Casillas fölött a Real kapujába. 1–1

Nem volt megállás. Valamivel aktívabb lett a Real támadójátéka, de a gólt a Valencia szerezte. Méghozzá a 65. percben amikor jobb oldali szöglet után Otamendi érkezett remek ütemben, és hat méterről, Sergio Ramos mellől kiválóan fejelt a léc alá. 2–1

Rögtön utána Barragán kihagyta a meccslabdát, az utolsó húsz percre pedig beindult a Madrid. Beszorította a Valenciát, de a gyenge napot kifogó C. Ronaldo sem tudott segíteni a csapatnak, mert Diego Alves remekül védett. Az utolsó percek óriási nyomását is kibírta a Valencia, így megérdemelten nyert.

Véget ért tehát egy nagy sorozat. A Real Madrid 22 győztes tétmérkőzés után szenvedett vereséget. Szeptember 13-án kaptak ki legutóbb a bajnokságban az Atléticótól. Ott is 2–1 lett a vége, ott is Ronaldo lőtte a szépítő gólt. A 12 győztes bajnokit nem követte a 13., de legalább kezdhetnek egy új sorozatot, hiszen így is vezetik a spanyol bajnokságot…

Real Sociedad–FC Barcelona

A Barcelona abban a tudatban érkezett San Sebastiánba, hogy a Real Madrid vereségével közelebb férkőzhet az éllovashoz. Némileg gyengítette a katalánok reményeit, hogy 2007 óta képtelen nyerni a Barcelona a Real Sociedad otthonában.

A meccs ennek megfelelően rémálomszerűen indult. Már a 2. percben vezetést szerzett a hazai csapat, de hogyan! Két gyors szöglettel kezdődött a mérkőzés, és mindjárt vezetést is szerzett a Real Sociedad. Canales ívelt jobbról középre, Jordi Alba pedig remek mozdulattal fejelt 6 méterről a saját kapujának bal felső sarkába. Öngól! 1–0

Szép volt a fejes, de aligha így akarta a spanyol válogatott játékos. Ezzel a góllal pedig megkezdődött az első félidőnek nevezett szenvedéstörténet.

A Real Sociedad beállt védekezni, a padon ücsörgő Messi és Neymar pedig azt látta, hogy a Barcelona passzolgat a hazaiak tizenhatosa előtt, de helyzetbe nem tud kerülni, sőt Canales révén akár növelhette is volna az előnyét a kék-fehér csapat.

Az első félidő különösebb izgalmak nélkül lepergett, és nyilvánvaló volt, hogy a sztárok nem ücsöröghetnek tovább a kispadon. Így is történt, a második félidőben előbb Messit, majd Neymart dobta be a küzdelembe Luis Enrique.

A hazaiak a második félidő elején jól támadtak, állandó veszélyt jelentettek a vendégek védelmére. Ahogy egyre szorította az idő a Barcelonát, úgy lett egyre nagyobb a nyomás a Real Sociedad védelmén, de remekül állták a sarat, és nagyon lelkesen küzdöttek minden egyes labdáért.

Az utolsó negyedórában némileg kijött a szorításból a hazai gárda, a Barcelona pedig már nem tudott újítani, így tovább tart a vesszőfutása San Sebastiánban, ahol megérdemelten nyert a Real Sociedad. 1–0

Többek között azért, mert a bajnokságban idegenben csak 12 gólt lőtt a Barcelona, ez nagyon kevés, egyben jelzi is, miért szenvedett ma San Sebastiánban, és miért nem találtak be ma sem.

A vereség nemcsak azért fájó a vendégeknek, mert verhető csapattól kaptak ki, hanem azért is, mert nem sikerült kihasználni a Real Madrid botlását. Egyedül az Atlético Madrid nevethet a markába, mert ebben a fordulóban a bajnok nyerte a legtöbbet a vezető duó vereségeivel.

David Moyes ellenben örülhet, a skót szakember elég régen nyert igazán nagy csapat ellen. Ezúttal a Barcelona ellen sikerült a Real Sociedaddal.

AZ ÁLLÁS

• 1. Real Madrid     16           13           –             3              56–15    +41         39
  • 2. Barcelona        17           12           2              3              41–8      +33         38
  • 3. Atlético            17           12           2              3              34–15    +19         38
  • 4. Valencia           17           10           4              3              31–14    +17         34
  • 5. Sevilla              16           10           3              3              26–17    +9           33
  • 6. Villarreal           17           9              4              4              29–16    +13         31
  • 7. Málaga             17           9              3              5              21–17    +4           30
  • 8. Eibar                17           6              5              6              21–23    –2           23
  • 9. Celta Vigo        17           5              5              7              17–19    –2           20
  • 10. Espanyol        17           5              5              7              21–26    –5           20
  • 11. Rayo              17           6              2              9              19–32    –13         20
  • 12. Bilbao             17           5              4              8              14–21    –7           19
  • 13. Sociedad        17           4              6              7              18–22    –4           18
  • 14. Getafe            17           4              5              8              13–22    –9           17
  • 15. Almería          17           4              4              9              15–25    –10         16
  • 16. Deportivo        17           4              4              9              14–27    –13         16
  • 17. Levante          17           3              6              8              13–33    –20         15
  • 18. Granada         16           2              7              7              10–26    –16         13
  • 19. Córdoba         16           1              8              7              11–27    –16         11