Kolozsváron is bemutatják Az emlékezet jövője, a holokausztra emlékező projekt katalógusát

Az emlékezet jövője a holokausztra emlékező nemzetközi projekt, amely a művészet és a média alkotásaival kívánja a romániai és moldovai antiszemitizmus, rasszizmus és idegengyűlölet elleni küzdelemre felhívni a figyelmet. 

A projekt katalógusát Kolozsváron, Medgyesen, Nagyváradon és Bukarestben május 23–31. között mutatják be. A katalógus bemutatását filmvetítések, beszégetések követik: Nagyváradon a Tikvah Egyesülettel együttműködve vezetett sétára kerül sor, Medgyesen és Bukarestben Pasciu Katia, Mihailov Mihaela és Răzvan Anton moderálásával a bemutatót középiskolásoknak szervezett műhelymunka követi.

A katalógust ismertető rendezvénysorozat Kolozsvárról indul az Illúzióim / My illusion című dokumentumfilm vetítésének kíséretében. A rendezvényt május 23-án 19 órától szervezik a Tranzit Házban. Az ezt követő kerekasztal-beszélgetés résztvevői Olga Ștefan, Könczei Csilla és Szilárd Miklós Szilárd.

A katalógus Marcel Iancu, Hedda Sterne, Willy Pragher, Leon Misosniky, Benno Friedel, Samy Briss, Onucsan Miklós, Újvárossy Laszló, Răzvan Anton, Andreea és Matei Bellu, Belu Simion Făinaru, Fischer István, Alex Leon, Josef Biro, Ernő Tibor, Barat Moric, Paul Fux, Ernő Grünbaum műveit, valamint Dr. Löb Ladislaus, Dr. Ion Duminică, Shaina Larrivee, Rodica Indig, Könczei Csilla, Seprődi Attila, Miklós Szilárd, Maria Axenti szövegeit tartalmazza.

Mindezek mellett az anyag részét képezik a 2017-es kiállítás dokumentumai, valamint holokauszt túlélőkkel és unokáikkal készített interjúrészletek is. Az Emlékezés jövője című katalógus terjesztése a bemutató alkalmából ingyenes.

ILLÚZIÓIM / MY ILLUSIONS
Románia / 2017 / 58’ / színes / angol felirat / dokumentumfilm
Rendező: Olga Ștefan, a Vîrsta4 és Ileana Szasz közreműködésével
A Moses Rosen idősotthonban lakók személyes történetei a zsidó negyed környékére visznek, azokra a helyekre, ahol az antiszemita erőszak 1941-ben pogromba torkollott. A háború alatt Bukarestben élő zsidók mindennapi életét ismerhetjük meg, a faji törvények következményeit, valamint a háború utáni zsidó identitás alakulását kísérhetjük figyelemmel.

Kapcsolódók

Kimaradt?