A könyvekről szólt a hétvége Marosvásárhelyen
Soha ennyien nem voltak a Marosvásárhelyi Nemzetközi Könyvvásáron, mint a vasárnap este véget ért idei, 19-ig kiadói seregszemlén. A legtöbben karácsonyra, Mikulásra vásároltak ajándékot a kínálgatott könyvek közül.
Már a nyitáskor megtelt a színház földszinti és emeleti előcsarnoka, a kísérő programokon is zsúfolásig telt a terem, nagy érdeklődés kísérte Gryllus Dániel és barátai a Weöres Sándor Teljesség felé című koncertjét, ahogy a Kaláka előadása is telt házat vonzott szombat délelőtt.
A könyvbemutatók már a nyitást követő órában elkezdődtek, erre a célra rendezték be a Kemény János- és a Weöres Sándor-termet, de a színház protokoll- és kisterme, valamint a Bernády Ház, az unitárius egyház Bolyai-téri tanácsterme is otthont adott a kulturális eseményeknek, az Underground teremben a gyerekeknek és kamaszoknak szerveztek rendezvényeket.
A könyvvásárra kiadott kötetek bemutatójával várta az olvasóközönséget a Mentor, a Pallas Akadémia, a Kriterion, a Bookart, a Lector, a Pro-Print könyvkiadó. Szépirodalom, próza és líra, történelmi művek, szakkönyvek bemutatójára került sor. Bemutatták többek közt Egyed Ákos A székelyek rövid története a megtelepedéstől 1989-ig című kötetét, amelyet Spielmann Mihály történész méltatott, majd a szerző hívta fel a figyelmet néhány, a székely közösségre jellemző sajátosságra. Azt az alapvető kérdést járta körül, mi eredményezi azt, hogy a székelység a történelem során, a nehéz körülmények ellenére is megmaradt.
Jánosházy György a Shakespeare-drámák fordításának végéhez ért, a Rómeó és Júlia, valamint az Othelló drámákkal fejezte be a sorozatot. A Még regékben sincsen arra szó című kötetről Király István Attila és Sebestyén Mihály beszélt a szerző jelenlétében.
Király Kinga Júlia A szerencse fia című mesejáték-kötetét Makkai Kinga méltatta. Pál-Antal Sándor A székelyek földje és népe című kötetről Józsa András elmondta, akár tudományos-fantasztikus műnek is beillene ez a könyv, hiszen hivatalosan nem léteznek sem a székelyek és nem létezik a Székelyföld sem. Az Erdélyi Ritkaságok sorozat legújabb kötetét, Szilágyi Sándor Erdély hanyatlása című tanulmánykötetét Sebestyén Mihály szerkesztette.
A Pallas-Akadémi Kiadónál napvilágot látott Vincze Loránt Magyar Bukarest című könyvét Sarány István mutatta be, Markó Béla Csatolmány című, a Bookart-nál megjelent verseskötetét Elek Tibor méltatta, a Kolozsvári Puskás Sándor-monográfiát a szerző Nagy Miklós Kund ismertette.