banner_LrzOuKxP_MASZOL_WEBBANNEREK_MASZOL_970x250.png
banner_envXLsgt_MASZOL_WEBBANNEREK_MASZOL_728x90.png
banner_HwOVw4Sr_MASZOL_WEBBANNEREK_MASZOL_300x250.png

Románia lemaradt az ukrán „köszönetnyilvánító” listáról

Románia nem szerepel azon országok listáján, amelyeknek Ukrajna „köszönetet mondott" az Oroszország elleni háborúban nyújtott segítségért, szúrta ki a Digi24 hírtelevízió.

A köszönetnyilvánítás az ukrán védelmi minisztérium Twitter-fiókján jelent meg az augusztus 24-én, Ukrajna nemzeti ünnepe alkalmából indított kampány keretében. Az ukrajnai orosz katonai invázió kezdete óta a bukaresti hatóságok következetesen elkerülik, hogy nyilvánosan pontos adatokat közöljenek arról, hogy Románia milyen katonai segítséget nyújt Kijevnek, emlékeztet a Digi24.

Közös nyilatkozat Ukrajna NATO-csatlakozásáról | Fotó: presidency.ro

Ukrajna függetlenségének napja alkalmából köszönetmaratont kezdeményeztünk, azoknak a barátoknak és partnereknek mondunk köszönetet, akik segítettek országunknak. Az ukrán nép mindig hálás lesz ezért a támogatásért" – olvasható az ukrán védelmi minisztérium Twitter/X-fiókján közzétett közleményben. Ukrajna ebből az alkalomból a következő NATO-államoknak mondott köszönetet az Oroszország elleni háborúban nyújtott katonai és humanitárius segítségért: az Egyesült Királyság, az Egyesült Államok, Kanada, Észtország, Spanyolország, Franciaország, Hollandia, Luxemburg, Olaszország, Dánia, Norvégia, Németország, Csehország, Szlovákia, Lengyelország, Litvánia, Lettország és Finnország.

Köszönetet mondtak a Szövetségen kívüli tagoknak is, mint például Ausztráliának, Japánnak és Svédországnak. A 31 NATO-tagállamból 11-nek nem mondtak „köszönetet": Albániának, Belgiumnak, Horvátországnak, Görögországnak, Magyarországnak, Izlandnak, Montenegrónak, Észak-Macedóniának, Portugáliának, Romániának, Szlovéniának és Törökországnak. Bár Bulgária szintén nem szerepel az ukránok „köszönetlistáján", Olekszij Reznyikov ukrán védelmi miniszter egy külön bejegyzésben személyesen mondott köszönetet Bulgáriának.

Románia politikája jelenleg az, hogy „nem beszél" az Ukrajnának nyújtott katonai támogatásról.
Ennek biztonsági okai vannak. Gyakorlatilag nekünk van a leghosszabb határunk Ukrajnával. Ezért elsősorban Románia és polgárai biztonságát kell szem előtt tartanunk, másodsorban pedig azt is, hogy a lehető leghatékonyabban segítsünk Ukrajnának" – mondta a román külügyminiszter idén áprilisban.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT
banner_saW4mTn2_eurot_Anyasagi_webb_2024-10-15_300x250.png
banner_WcGrRqIF_eurot_Anyasagi_webb_2024-10-15_970x250.png
banner_Vs7ERmQb_eurot_Anyasagi_webb_2024-10-15_728x90.png

Kapcsolódók

banner_4GL5OahC_MASZOL_WEBBANNEREK_MASZOL_970x250.png
banner_0kcgfsUU_MASZOL_WEBBANNEREK_MASZOL_728x90.png
banner_CuxsoH5E_MASZOL_WEBBANNEREK_MASZOL_300x250.png

Kimaradt?