Európai Parlament: „rezeg a léc" Ursula von der Leyen alatt?

Hiányoznak a szavazatok az Európai Bizottság elnöke, Ursula von der Leyen csütörtökön esedékes újraválasztásához, „rezeg a léc", ezért az elnök már „minden mindegy alapon" kampányol - hívta fel a figyelmet Deutsch Tamás fideszes EP-képviselő a Facebookon hétfőn közzétett bejegyzésében.

„Von der Leyen igazi globalista meggyőződésű, háborúpárti brüsszeli bürokrataként a politikai túléléséért folytatott kampányában elő is vette az ilyenkor arrafelé használatos aduászt: vadul nekitámadt a szuverenista, patrióta és békepárti erőknek, politikusoknak" - idézte az MTI a képviselőt.  Deutsch szerint a bizottság elnöke „frakciókon átívelő háborúpárti koalíciót szervez maga mögé, miközben Orbán Viktort gyalázza, Magyarországot támadja és akar újabb büntető intézkedéseket hozni hazánk ellen".

Rámutatott, hogy a háborúpártiak szerint a magyar miniszterelnök békemissziója főbűnnek számít, ezért az Európai Bizottság és annak tagjai bojkottálják a magyar soros elnökség által szervezett budapesti informális miniszteri találkozókat. A fideszes képviselő úgy véli, hogy „Ursula von der Leyen egyszerre két lovon is fordítva ül", és nem használhatja fel saját politikai hasznára egy uniós intézmény, az Európai Bizottság működtetését. „Ha valami, hát ez biztosan ellentétes az uniós szerződésekkel" - szögezte le.

Ursula von der Leyen elkeseredetten kampányol a szavazatokért Fotó: az Európai Bizottság Facebook oldala

Arra is felhívta a figyelmet, hogy a Von der Leyen által meghirdetett - személyes kampánycéljait szolgáló bojkott - valójában nem is a soros elnökségi feladatokat ellátó tagállamot bünteti, hanem mind a 27 szuverén tagállam tanácsi képviselőivel szemben elfogadhatatlan magatartás, „az európai együttműködés nettó szétverése".

Csoma Botond, az RMDSZ képviselőházi frakcióvezetője a Maszolnak adott korábbi videóinterjújában azt mondta: Ursula von der Leyen megítélése ellentmondásos. Emlékeztetett rá: a német politikus a Minority SafePack kapcsán - melynek célja a nemzeti, etnikai és nyelvi kisebbségvédelem bizonyos területeinek bevonása az európai uniós jogba - azt az álláspontot képviselte, hogy az Európai Bizottságnak nem kell lépnie az ügyben.

A kedden kezdődőtt első plenáris ülés tétje hatalmas, ugyanis csütörtökön kiderül, hogy az Európai Parlament másodszor is megszavazza-e Ursula von der Leyent az Európai Bizottság elnöki pozíciójára.  politikusnak az Európai Parlament 720 képviselőjének valamivel több mint felét meg kell győznie, hogy alkalmas a pozíció újbóli betöltésére, ám az őt támogató képviselőcsoportokkal (az EPP, az S&D és a Renew) is nehezen jön ki ez a magas arány. Amennyiben Ursula von der Leyen elbukik a szavazáson, a tagállamok vezetőinek új jelöltről kell megegyezniük.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?