Orbán Viktor: az amerikai elnök megváltoztatja a Nyugat politikai gondolkodásmódját

Magyarország 15 éve dolgozik liberális ellenszélben azon, hogy megállítsa a migrációt, megvédje a hagyományos értékeket, tiszteletben tartsa a vallási közösségeket, alacsonyan tartsa az adókat, ami unortodoxnak számít a liberálisok számára – mondta Orbán Viktor miniszterelnök Tucker Carlson amerikai televíziós személyiségnek adott interjúban a dubaji világkormányzati csúcstalálkozón.

Hozzátette, most Donald Trump megváltoztatta a Nyugat politikai gondolkodásmódját.  Bár most már nevetünk rajta, de az utóbbi 15 évet kifejezetten nehéz volt túlélni „egyfelől az Egyesült Államok nehezedett ránk, másfelől Brüsszel tartott minket nyomás alatt (...) Most legalább az amerikaiak már nem taposnak a mellkasunkon, a brüsszeli nyomást kell csak megszüntetni", idézi a nyilatkozatot az MTI.

Orbán Viktor hangsúlyozta, hogy a nyugati liberális elit az amerikai adófizetők pénzét használta arra, hogy terjessze az ideológiáját szerte a világon. Magyarországon több mint 60 nem kormányzati szervezetet (NGO) támogatott, politikusokat, médiumokat pénzelt, »ami a szuverenitásunk és függetlenségünk elleni összeesküvés volt«.Azt mondta, bár most már nevetünk rajta, de az utóbbi 15 évet kifejezetten nehéz volt túlélni | Fotó: Orbán Viktor Facebook oldalaHozzátette: ugyanez történik Brüsszel részéről, ami még felháborítóbb, mert mi is hozzájárulunk az uniós költségvetéshez, és abból a pénzből támogatják az ellenségeinket.

„Ez a globális liberális mélyállam, és most már látjuk, hogyan működött" – hangsúlyozta.

Kifejtette, az amerikai demokratapártiak le akarták cserélni a szuverenitásukhoz ragaszkodó, saját magukért kiálló kormányokat.

A nyugat-európai baloldal vezetői pedig tényleg meg vannak győződve arról, hogy ha beengedik a többségében muszlim vallású bevándorlókat a hagyományosan keresztény társadalmakba, akkor ennek az integrálási folyamatnak az eredménye egy jobb és boldogabb társadalom lesz. Úgy vélte, ettől a meggyőződéstől vezérelve szorgalmazta Soros György, hogy évente engedjenek be egymillió bevándorlót Európába.

A magyar álláspont mindig is az volt, hogy ennek eldöntése nemzeti hatáskör maradjon, és Magyarország soha nem akart kioktatni senkit arról, hogyan lehet jobb társadalmat építeni – szögezte le.

Kulcsfontosságú fejlemény, hogy Donald Trump megváltoztatta a Nyugat politikai gondolkodásmódját például a migráció és a zöld megállapodás tekintetében is, hiszen utóbbi kapcsán ma már mindenki azt mondja, hogy a gazdasági versenyképesség az első, és a zöld kérdések csak ezután következhetnek – mutatott rá.

A kereszténységről korábban azt mondták, középkori dolog, ma már elismerik, hogy tiszteletben kell tartani a vallási közösségeket; a családokkal kapcsolatban az volt a bevett nézet Nyugaton, hogy meghaladta az idő ezt az intézményt, és más felállásban kellene inkább az embereknek együtt élni, mára ez is megváltozott; az őrült genderpropagandáról ma már nyíltan kimondják, hogy nem helyes, az ukrajnai háború kapcsán pedig régen az volt a rossz, aki békét akart, és az volt a jó, aki a háborút támogatta, ma ez már pont fordítva van – sorolta.

A kormányfő kifejtette: a baloldali-liberális közösség valamiféle rosszként tekintett a saját civilizációjára. Nem erősebbé akarta tenni, hanem úgy akarta fejleszteni, hogy közben romba dönti, ami igazi kommunista ötlet – mondta.

Megjegyezte, hogy ez a közösség nem szereti a nemzetét, időnként még szégyellik is, hogy egy nemzethez tartoznak, és nácinak, szélsőjobboldalinak tartják azt, aki büszke a nemzetére, és úgy gondolja, hogy a nemzetért kell dolgoznia.

Az ő nézetük szerint „én egy fasiszta vagyok, egy középkori, feudális, keresztény-radikális" ember, ami abszurd dolog – mondta Orbán Viktor.

Hozzátette, az elit sokszor nem hajlandó elfogadni a választók egyértelmű akaratát: a tömeges migrációt ma már az emberek többsége elutasítja, de az elit nehezen változtatja meg az álláspontját, és ez nyomás alá helyezi a demokráciát.

A gazdaságról szólva kiemelte: harminc évvel ezelőtt a világ legnagyobb gazdasága még az Európai Unió volt, ma már csak a harmadik. A világ öt legnagyobb gazdasága között nincs egyetlen európai sem.

Az unió sikere mindig is szorosan összefüggött a német gazdaság sikerével, és mivel ők most szenvednek, mi is szenvedünk – mondta. Ennek oka, hogy a német gazdaságnak és az európai gazdaságnak volt egy jól működő szerkezeti modellje, amely az olcsó orosz energia és a fejlett európai technológia találkozásán alapult, és ez versenyképességet eredményezett. Az ukrajnai háború miatt elszigeteltük magunkat az olcsó energiától, és nincs új stratégiánk, hogyan lehetnénk ismét versenyképesek, nincsenek ötletek, nincsenek víziók – fejtette ki.

Az új amerikai vezetés Európa, Kína és az Egyesült Államok háromszögében gondolkodik – mondta, hozzátéve, fontos lenne, hogy Európa ne üldögéljen tétlenül, hanem legyen ötlete, javaslata arra, hogyan lehetne átalakítani a mostani kereskedelmi kiegyensúlyozatlanságot. Ha ez nem sikerül, akkor majd szenvedhetünk a vámoktól – jegyezte meg.

„Nem tudom, milyen lesz Nyugat-Európa jövője, de teljesen meg vagyok győződve arról, hogy a közép-európaiak előtt fényes jövő áll" – jelentette ki Orbán Viktor.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?