Mi lesz a magas energiaárakkal?

A megfizethető energiához való hozzáférés és az összekapcsolhatóság ösztönzésének fontosságát hangsúlyozta Klaus Iohannis államfő az Európai Tanács csütörtöki ülésén.
Az ülés főbb napirendi pontjai között az ukrajnai és a közel-keleti helyzet alakulása, az Európai Unió versenyképességének kérdése, valamint a migráció kezelése szerepelt. Emellett az uniós állam- és kormányfők tárgyaltak a Moldovai Köztársaság és Grúzia helyzetéről, a magas energiaárakról, illetve az EU külkapcsolatairól is.

Az Elnöki Hivatal Agerpres által idézett közleménye szerint az ülésen szó volt az uniós gazdaság rezilienciájának növeléséről, az ipar újjáélesztéséről és az egységes piacban rejlő lehetőségek teljes körű kiaknázásáról is. Az uniós vezetők hangsúlyozták annak fontosságát, hogy kezeljék prioritásként az egységes piac jövőjéről szóló Letta-jelentésben és az európai versenyképesség jövőjéről szóló Draghi-jelentésben meghatározott kihívásokat.

A közlemény szerint Klaus Iohannis az európai versenyképesség javítására irányuló erőfeszítések integrált megközelítésére szólított fel annak érdekében, hogy kézzelfogható eredmények szülessenek, amelyek valamennyi uniós tagállam javát szolgálják. Az elnök az adminisztratív terhek csökkentését, az EU-szerte egyenlő versenyfeltételek biztosítását, a magas energiaárak kezelését és az energiaunió irányába való elmozdulást, valamint a hagyományos ipari ágazatok jövőjével való foglalkozást és az innovációhoz való hozzáférésük megkönnyítését jelölte meg prioritásként.

Az uniós állam- és kormányfők az Európa bizonyos régióiban tapasztalt magas energiaárakról is tárgyaltak Fotó: Orbán Viktor Facebook oldala

Az uniós állam- és kormányfők az Európa bizonyos régióiban tapasztalt magas energiaárakról is tárgyaltak, és felkérték az Európai Bizottságot, hogy javasoljon intézkedéseket a probléma megoldására. A román elnök a megfizethető energiához való hozzáférés és az összekapcsolhatóság ösztönzésének fontosságát hangsúlyozta a téma kapcsán.

Iohannis beszélt arról is, hogy a tél közeledtével mind Ukrajna, mind a Moldovai Köztársaság energiaágazata támogatásra szorul, és hangsúlyozta a két ország és az Európai Unió közötti interkonnektivitás előmozdításának fontosságát.

A közel-keleti helyzet kapcsán a román államfő leszögezte, hogy az Európai Uniónak továbbra a gázai és libanoni harcok azonnali beszüntetését kell szorgalmaznia, támogatva az Egyesült Államok és az arab partnerek közvetítési erőfeszítéseit. Klaus Iohannis elnök hangsúlyozta Izrael biztonsághoz és önvédelemhez való jogát, valamint a kétállami megoldáson alapuló igazságos, átfogó és tartós béke szükségességét.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?