Kutatócsapatok keresik a Kanada felett lelőtt azonosítatlan légi eszköz roncsait

Kutatócsapatok keresik a kanadai Yukon tartomány felett lelőtt azonosítatlan légi eszköz roncsait – közölte vasárnap Justin Trudeau kanadai miniszterelnök.

„A kutatócsapatok már a terepen vannak és keresik az objektumot” – mondta Trudeau újságíróknak. A kanadai miniszterelnök szombaton arról számolt be, hogy az amerikai légierő – Kanada kérésére – megsemmisített egy azonosítatlan, nagy magasságban közlekedő légi eszközt az ország északnyugati része felett.

Az amerikai szenátus többségi, demokrata képviselőcsoportjának vezetője, Chuck Schumer az ABC televíziónak nyilatkozva elmondta: az amerikai hatóságok abból indulnak ki, hogy a Kanada felett szombaton és az alaszkai Deadhorse térségében pénteken lelőtt objektum egyaránt léggömb volt. Hozzátette, hogy jóval kisebbek voltak annál, amelyet az amerikai légtérben Dél-Karolina felett semmisítettek meg múlt hét szombaton.

Schumer úgy fogalmazott, hogy az amerikai tisztségviselők lézernyalábként összpontosítanak arra, hogy meghatározzák pontosan, mik ezek, és veszélyt jelentettek-e. „Biztosak lehetnek abban, hogy amennyiben amerikai érdekek, vagy emberek lennének veszélyben, megfelelő válaszlépések lesznek” – tette hozzá.

Két napon belül immár a második légtérsértő repülő objektumot lőtték le Észak-Amerika légterében az amerikai légierő vadászpilótái. A kanadai kormány vasárnap részleteket közölt arról, hogyan nézett ki a rejtélyes repülő eszköz. Az ország északnyugati része fölött lelőtt repülő tárgy henger alakú volt, és 12 kilométeres magasságban haladt – közölte Anita Anand kanadai védelmi miniszter a helyi idő szerint szombat este tartott sajtótájékoztatóján. A vizsgálatok első eredménye szerint a Kanada fölött semlegesített repülő tárgy kisebb volt, mint az a kínai kémléggömb, amelyet egy hete Észak-Karolina partjainál lőtt le a U.S. Air Force.

Egy hete, szombaton az Egyesült Államok egy kínai megfigyelőléggömbként azonosított nagyméretű eszközt semmisített meg az ország keleti partvidékének közelében, miután az mintegy nyolc napon keresztül sodródott az amerikai légtérben. Az eset diplomáciai és politikai konfliktushoz vezetett az Egyesült Államok és Kína között.

(Nyitókép: MTI)

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

 

 

Kapcsolódók

banner_bcxvIA0Y_2.jpg

Kimaradt?