Katonákat és haditechnikai eszközöket küld a Magyar Honvédség a keleti határhoz

Fotó: Magyar HonvédségKatonákat és haditechnikai eszközöket küld a Magyar Honvédség a keleti határhoz. A kormány szerint fel kell készülni minden helyzetre az ukrán–orosz konfliktus miatt.

„Magyarország együtt az Európai Unióval, együtt a NATO-val elkötelezett, hogy Európában béke és biztonság legyen, ugyanakkor a Magyar Honvédségnek hivatott garantálni az ország védelmét és biztonságát” – jelentette ki Benkő Tibor honvédelmi miniszter az M1-en. „Ha eszkalálódik, tovább bonyolódik a helyzet, és háborús körülmények alakulnak ki Ukrajna más terültén is, a nyugati térségre gondolok, akkor nem engedhetjük meg azt, hogy Magyarország terültére ezek a fegyveres küzdelmek átsódródjanak, és ha Ukrajnából pedig menekültek érkeznének Magyarországra, a befogadásukat, az érkezésüket egyrészt biztosítani kell, másrészt pedig segíteni kell” – mondta Benkő Tibor.

A miniszter a keleti országrészbe vezényelt honvédségi erőkről szólva hangsúlyozta: az egységeknek a feladata lesz, hogy szárazföldön és a levegőben is biztosítsák Magyarország határát.

„A kormány szerint Magyarország része és részese a közös európai álláspontnak, és ahogy eddig sem, ezúttal sem fogja megvétózni a keleti szankciókat” – erről beszélt Szijjártó Péter a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérről bejelentkezve, mielőtt egy magyar üzletemberekből álló delegációval Egyiptomba és Bahreinbe utazott.

A külügyminiszter azt mondta, hogy az elmúlt napokban olyan irányt vettek a fejlemények, amelyek ellentétesek Magyarország, Közép-Európa, sőt egész Európa biztonsági érdekeivel. Szólt arról is, hogy a biztonsági helyzet romlásával párhuzamosan komoly dezinformációs és álhírkampány is zajlik. Hangsúlyozta, álhírek és hazugságok jelentek meg Magyarország álláspontjával kapcsolatban. „Mi, magyarok, közép-európaiak és európaiak a béke fenntartásában és az esetleges háború elkerülésében vagyunk érdekeltek: Magyarország álláspontja egyértelmű: támogatjuk Ukrajna szuverenitását és területi integritását. Mint ahogy mindig is tettük, és nem bontjuk meg az európai egységet a válasz tekintetében, mint ahogy sohasem tettük” – fogalmazott a külgazdasági és külügyminiszter.

Közölte: szerdțn összeülnek az állandó képviselők Brüsszelben annak érdekében, hogy délutánra jogilag is létező formában jöjjenek létre azok a szankciós intézkedések, amelyek az Európai Unió egységes válaszát jelentik az elmúlt napok kelet-európai fejleményére. Hozzátette, mindaddig, amíg a párbeszéd utolsó csatornája be nem zárul, bízik abban, hogy létrejöhet a békés megoldás.

Kapcsolódók

Kimaradt?